» 
»
 

Muğla'da çatışma çıktı: 5 terör örgütü üyesi ölü olarak ele geçirildi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde bölücü terör örgütü üyesi ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 5 terörist ölü olarak ele geçirildi. Çatışmada bir binbaşı ayağından yaralandı. Kaçan 2 terörist için arama çalışmaları devam ediyor.

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 5 terörist ölü olarak ele geçirildi. Bir binbaşının ayağından yaralandığı çatışmada, kaçan 2 teröristin aranmasına devam ediyor.

Alınan bilgilere göre, bir grup bölücü terör örgütü üyesi teröristin Muğla bölgesine geldiği yönünde alınan istibaratı değerlendiren güvenlik güçleri, yapılan çalışmalar kapsamında dün Seydikemer ilçesinde aranan 4 terörist ile onlara yardım ettiği belirlenen 3 şüpheli yakalanmıştı.

Dün akşam saatlerinden itibaren Köyceğiz ile Dalaman bölgesinde, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü ile Muğla İl Jandarma Komutanlığı Jıpkın Komando Bölüğünün ortaklaşa yürüttüğü operasyonlarda yoğunlaşıldı. Sürdürülen arama faaliyetleri sırasında öğle saatlerinde 7 kişi oldukları tespit edilen terörist grup ile güvenlik güçleri arasında sıcak temas sağlandı. Çatışmada 5 terörist ölü olarak ele geçirildi.

Teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada, ayağından hafif şekilde yaralanan binbaşı, helikopterle Dalaman Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı. Kaçan 2 terör örgütü üyesi teröristin yakalanması için bölgede operasyonlar devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *