» 
»
 

Muğla’da Yangın: 2.5 ve 7 yaşlarında iki kardeş yanarak can verdi

2016 yılının ilk saatleri kimilerine sevinç getirirken kimilerini de üzüntüye boğdu. Yeni yılın ilk saatlerinde Muğla’nın Seydikemer ilçesinde gece saat 02.30 sıralarında meydana gelen yangında 2.5 ve 7 yaşlarındaki iki kardeş yanarak can verdi.

Yeni yılın ilk saatlerinde Seydikemer’deki yangın çocukların anne babasının don nöbeti için serada oldukları sırada meydana geldi. Anne ve baba evde uyumakta olan 7 ve 2.5 yaşlarındaki iki çocuğu evde bırakıp seraya nöbete gittikleri sırada meydana gelen yangının elektrikli sobadan çıktığı tahmin ediliyor.

Edinilen bilgiye göre, Muğla’nın Seydikemer ilçesi Kumluova Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'nde Ayşe Aydın isimli birinin evinde kalmakta olan ihtiyaç sahibi anne Pınar Akır ve baba Kamuran Aykır, 7,4 ve 2.5 yaşlarındaki 3 çocuğu evde bırakarak düşük hava sıcaklıkları nedeniyle seraya gittiler. Serada soba yakmak suretiyle turfanda domateslerin don tutmaması için seraya gittikleri sırada uyumayan 4 yaşındaki Yusuf adlı çocukları yanlarına geldi.

Hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesi sonucu serada soba yakmaya gelen anne, baba ve 4 yaşındaki çocukları Yusuf, saat 2.30 sıralarında çıktığı tahmin edilen yangın haberini serada aldı. Elektrikli sobayı evde açarak seraya geldikleri belirlenen Kamuran ve Pınar Aykır, yangını duyar duymaz komşularla birlikte eve koştuklarında bütün ev alevler içinde kalmıştı. Tüm evi saran yangını söndürmek için gelen Seydikemer itfaiye ekiplerinin yangını söndürmek için çabalamalarına rağmen evde uyumakta olan 7 yaşındaki Zeynep ve 2.5 yaşındaki Bilal kurtarılamadı.

Yangına müdahale etmek için Seydikemer itfaiye grup amirliği ile Kaş ve Kınık itfaiye ekiplerinden yardım istendi. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalelerine rağmen iki kardeş Zeynep Aykır ile Bilal Aykır yangından kurtarılamadı. Baba Kamuran Aykır ile Anne Pınar Aykır 2 çocuğunun yanarak can vermesi sonucu sinir krizleri geçirdi. İtfaiye ekipleri tarafından söndürülen yangın sonrasından evin içinde 2 çocuğun cansız bedenlerine ulaşıldı.

Yangında can veren iki çocuğun cesetleri Fethiye cumhuriyet savcısı ve jandarmanın incelemesinin ardından geniş çaplı otopsi için Muğla adli tıp kurumuna gönderildi. Yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturma çok yönlü sürüyor. Ailenin ihtiyaç sahibi olduğu, sera işçisi olarak çalışarak hayatlarını sürdürdükleri öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *