» 
»
 

Muhteşem Yüzyıl Kösem yeni bölümde sürpriz gelişmeler!

Fox TV ekranlarında yeni sezonda ilk bölümü ile bu akşam izleyicisiyle buluşacak Muhteşem Yüzyıl Kösem'de, Kösem Sultan ile oğlu IV. Murad arasında geçen savaşı konu alıyor. Bugün yayınlanacak Muhteşem Yüzyıl 1. bölümde Hazerfen Çelebi ile Evliya Çelebi'nin de hayatlarına değinilecek. Peki, Muhteşem Yüzyıl Kösem yeni bölümde neler olacak? Ayrıntılar haberde...

Türkiye'de ve tüm Dünya'da geniş bir hayran kitlesine ulaşan Muhteşem Yüzyıl Kösem, yeni sezonda yeni kadrosu ile izleyicilerini Fox TV ekranlarına kilitleyecek. Yılmaz Şahin'in senaryosunu yazdığı, yönetmen koltuğunda Çağatay Tosun'un oturduğu Muhteşem Yüzyıl Kösem'de Devlet'i Aliyye ile nikâhlı olan Kösem Sultan ve oğlu Murad'ın arasındaki savaşı konu alıyor. Osmanlı tarihinde yeni bir perdenin açıldığına şahitlik edeceğimiz Muhteşem Yüzyıl Kösem ilk bölüme sadece saatler kaldı.

Tims Productions Yapım'ın üstlendiği, Aytekin Ataş'ın muhteşem müzikleri ile yeni sezona bu akşam giriş yapacak Muhteşem Yüzyıl Kösem'in başrollerinde, Nurgül Yeşilçay, Farah Zeynep Abdullah, Metin Akdülger, Canher Cindoruk, Aslı Tandoğan, Necip Mimili, Engin Benli, Ushan Çakır, İsmail Demirci gibi dev isimler yer alıyor.

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM 1. BÖLÜM ÖZETİ

Kösem Sultan, imparatorluğu yöneten oğlu Sultan IV. Murad adına yönetmektedir. Saltanatı devralmak ve nizamı sağlamak isteyen Sultan Murad'a hainler engel olmak isteyecek. İktidarı kurmak için yeni kararlar kuran Sultan Murad'ın önüne engeller çıkacak. En önemlisi de Validesi Kösem Sultan'ın yetkilerini almasıdır. Bundan sonra Osmanlı tarihinde ilk kez bir anne ile oğlu karşı karşıya gelecektir.

O esnada ise Macar Prensesi Faria Bethlen, amcasının gaspettiği tahtı alabilmek için Sultan Murad'a sığınacaktır. Ancak ona aşık olacak ve ona çocuklar verecek, onun aşkından küle döneceğini bilmemektedir. Sultan Murad ise bir yandan zaferler kazanırken, ailesinden ve evlatlarından en acı kayıpları yaşayarak, tahtta kalmanın en ağır bedelleri ile karşılaşacaktır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *