» 
»
 

Muhteşem Yüzyıl Kösem yeni sezon 2. bölümünde neler olacak?

Yeni Yeni sezona iddialı bir başlangıç yapan Muhteşem Yüzyıl Kösem yeni bölümü ile bu akşam Fox TV ekranlarında yerini alacak. Muhteşem Yüzyıl Kösem 2. bölümde Dördüncü Murad'a Papa'dan gelen mektubun sırrı çözülecek. Bu mektuba vereceği cevap ise devletin geleceği açısından oldukça önem taşıyacaktır.

Tarih severlerin her Cuma keyifle ve heyecanla izleyeceği Muhteşem Yüzyıl Kösem yeni sezon 2. bölümü ile bu akşam 20.00'da Fox TV'de izleyicileri ile buluşacak. Muhteşem Yüzyıl Kösem'de taht kavgaları yeni sezona damgasını vuracak. Anne ile oğulun devletin geleceği için karşı karşıya geleceği yepyeni bir serüven başlamış durumda. Dördüncü Murad'ın aldığı kararlar saraydaki durumları epey zorlayacaktır. Öte yandan isyancıları da bastırmak zorunda kalacaktır. Oğlu Murad'ın aldığı kararlar ise annesi Kösem Sultanı epey endişelendirecektir.

Başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Farah Zeynep Abdullah ve Metin Akdülger'in yer aldığı Muhteşem Yüzyıl Kösem'in yeni sezonunda Evliya Çelebi ve Hezarfen Çelebi de yer alacaktır. Evliya Çelebi'yi Necip Mimili'nin, Hezarfen Çelebi'yi ise Ushan Çakın canlandırmaktadır.

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM 2. YENİ BÖLÜM GELİŞMELERİ

İktidarlık mücadelesi ile karşı karşıya gelen anne ve oğul arasında gerilim dolu anlar yaşanacak. Kız kardeşinin eşini gözler önünde idam eden Dördüncü Murad, isyancıların tepkilerine maruz kalacaktır. Ancak Sultan Murad, bu isyancıları bastırmak için ayak divanı yapmaya karar vermiştir. İktidarın tek sahibi olduğunu herkese gösterecektir. Yeniçeri, ulema ve sipahilere yemin ettirecektir.

Kösem Sultan ise naibeliğine son verildiğini kötü bir şekilde haremin gözleri önünde öğrenecektir. Hayal kırıklığı yaşayan Kösem, oğlu tarafından ihanete uğradığını hissedecektir. Ancak haremin başına gelen Kösem'in, devleti kolay kolay bırakmaya niyeti yoktur.

MUHTEŞEM YÜZYIL SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Kösem Sultan, oğlu Sultan IV. Murad adına imparatorluğu yönetmektedir. Sultan Murad, nizamı sağlamak ve tek iktidar olmak ister. Ancak bu duruma hainler karşılık verecektir. Devletin içine kadar sinen hainler için Murad yeni kararlar alacaktır. Murad'ın en mühim kararlarından biri ise validesi Kösem Sultan'ın naibeliğine son vermektir. Osmanlı'da ilk kez anne ve oğlu karşı karşıya gelecektir.

Öte yandan Macar Prensesi Faria Bethlen, amcasının babasını öldürüp tahta geçme emellerinin ardından Osmanlı topraklarına gelerek Murad'tan sığınma istemiştir. Ancak Faria sığındığı Murad'tan çocuk sahibi olacağını ve bu aşk uğruna küle döneceğinden bi haberdir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *