Müjde! Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı 2016 yapılacak

On binlerce adayı ilgilendiren haber Müezzinoğlu'ndan geldi. 2016'da yapılacak Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tarihi ne zaman? Personeller hangi pozisyonlarda alınacak? Başvuru şartları nedir? Detaylar haberde...

Her sene olduğu gibi bu senede Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımına başlıyor. On binlerce adayı ilgilendiren açıklamalar Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan geldi.  Kamu personeli olarak çalışacak bir çok meslekte memurlar çoktan iş başı yapmış iken sağlık personellerini sevindirek haber nihayetinde geldi.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu yaptığı bir açıklamada istihdam edilmek üzere sözleşmeli statüsünde çalışacak adayların alımı için açıklamalar yaptı. Henüz hangi pozisyonda ve kaç bin kişinin alınacağı bilinmese de çok sayıda kişinin alınacağı düşünülüyor. Peki Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı 2016'da hangi tarihte yapılacak? Alınacak personeller hangi pozisyonda ve hangi şartlar ile çalışmaya başlayabilcek? Açıklamalar sizler için takipte olacak...

Diğer Bakanlıklarda olduğu gibi her sene Sağlık Bakanlığından da güzel haberler geliyor. Açıkta bekleyen veya bir türlü fırsatı yakalayamayan adaylar için umut ışığı belirmiş durumda. Genellikle Sağlık Bakanlığı personel alımınında tercihini sağlık memurları ve hemşire olarak yapmakta. Ancak buna ek olarak Acil Tıp Teknisyeni (ATT) ve Tıbbi Sekreter de alımı yapılacağı düşünülüyor.

Alınacak binlerce aday için Kamu Personeli Sınavı (KPSS)'den aldıkları puanlar doğrultusunda tercih edilecek. Ancak atamalar konusunda da bir açıklama yapılmış değil. Bu konuda Müezzinoğlu'ndan detaylı bir açıklama bekleniyor. Tahminler doğrultusunda konu ile ilişkili olarak önümüzdeki aylarda açıklamaların yapılacağı düşünülüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *