» 
»
 

Münih Olympia'da silahlı saldırı! Terör saldırısı şüphesi!

Münih'te Olympia adlı bir alışveriş merkezinde Cuma akşamı saatlerinde silahlı saldırı gerçekleşti. Diğer eyaletlerden gelen GSG9 adlı takviye özel polis ekipleri ile birlikte terör saldırısı şüphesinden dolayı geniş çaplı bir operasyon başlatıldı.

Münih’te Olympia adında bir alışveriş merkezinde Cuma akşam saatlerinde bir silahlı saldırı gerçekleşti. Polis ekipleri, saldırıda biri saldırgan 9 kişinin hayatını kaybettiğini ve çok sayıda insanın da ağır yaralandığını belirtti. Görgü tanıklarının ifadeleri de ise saldırganların uzun namlulu silah kullandıkları yönünde.

Birden fazla saldırganın silahlarla kaçmış olabileceği ihtimaline karşı Münih polisi şehir genelinde terör alarmı verdi. Polis, alışveriş merkezinin yakınlarında bir erkek cesedi buldu. Cesedin kaçmaya çalışan saldırganlardan birine ait olduğu düşünülüyor.

Kaçtığı iddia edilen saldırganların yakalanmaları için Münih polisi geniş çaplı bir operasyon başlatırken vatandaşlara da tehlike uyarısı yaptı. Münih vatandaşlarının cep telefonlarına gönderilen uyarı mesajı ile evden çıkılmaması istendi. Terör saldırısı şüphesi üzerinde duran polis, evine gidemeyen ve kapalı alanlarda kalan kişilere de uyuyabilecekleri bölgeler sağlanacağını belirtti. Polisin uyarı mesajının ardından ise birçok Münih vatandaşı, dışarda kalan kişilere evlerini açtı.

Aynı zamanda Münih’te hastanelerde doktorlar ve hemşireler göreve çağırıldı. Münih Tren İstasyonu tahliye edildi ve şehir genelinde tüm toplu taşım araçları ulaşıma durduruldu.

Münih polisi, şüphelileri aramak için başlattıkları operasyona devam ederken, diğer eyaletlerden de takviye özel polis ekipleri talep edildi. Takviye edilmesi istenen özel polis ekipleri arasında GSG9 adlı özel terörle mücadele birlikleri de bulunuyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *