» 
 

Murat Boz’un mini etekli hemşire sahnesine sağlıkçılardan tepki

Murat Boz'un 23 Aralık'ta vizyona girecek olan 'Dönerse Senindir' isimli filminde mini etek giymiş hemşirelerin rol alması sağlık camiasında tepkilere yol açtı. Sağlıkçılar, kutsal bir görev yapan hemşirelerin rencide edildiğini ifade etti.

Murat Boz'un 23 Aralık'ta vizyona girecek olan son filmi 'Dönerse Senindir' filminde mini etekli hemşirelerin Boz'a müdahale ettiği sahneler, sağlık çalışanlarının tepkisine yol açtı. İlk tepkiyi gösteren Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, kutsal olan hemşirelik mesleğine yapılan hadsizlik ve saygısızlık olarak kabul edilecek bir durum olduğunu ifade etti. Sanatın bu olmadığını ve sanatçılığa da yakışmayan hadsizliği de kabul etmeyeceğini vurguladı. Bu zamana kadar vicdanla, merhametle yapılan hemşirelik mesleği sanatın da sanatçıların da oyuncağı olmadığını, böyle sanatı da kabul etmediklerini bildirdi.

Türk Sağlık-Sen Üniversiteler Şube Başkanı Yasemin Zengin de hemşirelik mesleğinin zorluğunu, çalışma şartlarını bilmeyen kişilerin hemşirelerin onurunu zedelemeye ve mesleğe zarar vermeye hakkının olmadığını ifade etti. Yasemin Zengin, filmin gösterime girmemesi gerektiğinin altını çizerek, hemşireleri küçük düşürmeye, toplum önünde imaj zedelemeye kimsenin hakkı olmadığını belirtti.

Zengin, onurlu bir mesleği icra eden hemşirelerin çalışma şartları herkesçe bilinirken nasıl giyindikleri, neler yaptıkları, hastaya nasıl bakım sağladıkları ortada olduğunu ve aile ve sosyal hayatlarından ödün verdikleri, hastaya bakım hizmeti verirken insanüstü bir gayret sarf ettiklerini, alın terleri ve emeklerinin karşılığını dahi alamazken hastalardan güler yüzlerini ektik etmediklerini görmezden gelinip bir sinema filmine konu edilirken çizilen imajın onur kırıcı olduğunu vurguladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *