» 
 

Murat Boz’un son filminde hemşire sahnesi tepkisine cevap geldi

Murat Boz'un 'Dönerse Senindir' isimli son filminde mini etek giymiş hemşirelerin rol alması sağlık camiasında tepkilere yol açtı. Yapımcı şirket sahnenin bir hayal sahnesi olduğunu belirtti.

Murat Boz'un 23 Aralık'ta vizyona girecek olan son filmi 'Dönerse Senindir' filminde mini etekli hemşirelerin Boz'a müdahale ettiği sahneler, sağlık çalışanlarının tepkisine yol açtı. İlk tepkiyi gösteren Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, kutsal olan hemşirelik mesleğine yapılan hadsizlik ve saygısızlık olarak kabul edilecek bir durum olduğunu ifade etti.

Sanatın bu olmadığını ve sanatçılığa da yakışmayan hadsizliği de kabul etmeyeceğini vurguladı. Bu zamana kadar vicdanla, merhametle yapılan hemşirelik mesleği sanatın da sanatçıların da oyuncağı olmadığını, böyle sanatı da kabul etmediklerini bildirdi.

Tepkilerin ardından filmin yapımcısı şirket açıklama yaptı. Hemşirelerin tepkisi üzerine ‘Dönerse Senindir’ filminin yapım şirketi TAFF’ın yöneticilerinin açıklamasında tek bir fotoğraf karesine bakarak yargısız infaz yapıldığını ifade etti. Filmin izlendiğinde durumun göründüğü gibi olmadığını, bunun çok eğlenceli bir komedi film olduğunu belirtti. Bahsi geçen sahnenin de bir hayal sahnesi olarak çekildiğini ve hiçbir meslek grubunu rencide etmek gibi bir isteklerinin olmadığını kaydetti. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *