» 
»
 

Muş Varto'da Büyük Operasyon! Çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Muş Varto Mengel Deresi yakınlarında PKK'ya ait gizlenmiş çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Yapılan bu önemli operasyonda çok sayıda mermi ve tüfek ele geçirildi. Varto'da geçtiğimiz günlerde iddialar ortaya atılmıştı. İşte detaylar...

Muş'un Varto İlçesinin Mengel Deresi civarlarında terörle mücadele şube ekiplerinin yaptığı operasyonlar sırasında dere yataklarının yakılnlarında çok sayıda gizlenmiş silah ve mühimmat ele geçirildi. Geçtiğimiz günlerde Muş' da ard arda düzenlenen operasyonlar sonrasında çıkan çatışmada 4 teröristin ölü olarak ele geçirilmesininden sonra özellikle bu bölgeye yoğunlaşılması gerekildiği düşünüldü. 4 teröristin yakalanması ve onları saklayan yaşlı bir kadının tutuklanmasından sonra bölgede "teröristleri infaz ettirdi" iddiaları ortaya atılmıştı. Muş Valiliği iddiaları yalanladı. Muş'un Varto İlçesi'nde 6 nisanda düzenlenen operasyonlar sırasında yakalanan terörislerin infaz edildiği, yine yakalanan yaşlı bir kadının ise tutuklandığı iddiaları atıldı. Muş Valiliği bu konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yakalanan yaşlı kadının, bomba düzenekleri hazırlayan ve bomba yapım malzemeleri bulunduran teröristi evinde sakladığı söylendi. 10 Nisanda yapılan bu açıklamada Varto'da kırsal kesimlerinde PKK terör örgütünün 4 üyesi etkisiz hale getirildi. Örgütün Erzurum Eyalet, Üçlü

Yürütme ve Doğa Gücü sorumlusu olduğu söylenen "Devrim" kod adı olan Mehmet Hayme'nin canlı yakalandığı açıklandı. Yapılan operasyonda 4 işbirlikçinin yanı sıra çok sayıda mühimmat da ele geçirildi. Ölü olarak bulunan teröristlerin ise canlı olarak yakalanıp infaz edildikleri iddiaları ortaya atıldı. Yaşlı kadının terör örgütü üyesi gibi suçlandığı iddiaları o bölgedeki her kesimde bu iddialarla ilgili haber yapıldı.

Muş Valisi Seddar Yavuz'un açıklamalarına göre ise bu iddiaların tamamen asılsız olduğu, 6 nisanda yapılan operasyonlarda "Teslim olun" çağrısı yapılmasına rağmen ateşle karşılık veren terör örgütü üyeler ile güvenlik güçlerinin silahlı çatışmaya girdiklerini, 4 teröristin cansız bedenlerini ele geçirdikleri açıklamalarını tekrarladı. Yapılan aramalarda ise üzerinde bomba ve bomba yapım malzemeleri bulunan kod adı Devrim olan Mehmet Hayme'nin bir ahırda yakalandığı da açıklandı.

VBP Varto İl Genel Meslici Üyesi Metin Aydoğdu'nun o bölgedeki terörislere erzak ve malzeme yardımında bulunduğunu, örgüt ile kent meclsii arasında bir bağlantı kurduğunu tespit edildiğini söyledi. Bu sebeplerden dolayı Varto Sulh Ceza Hakimi karşısında terör örgütüne yardım ve yataklık yapma suçundan yargılanacak. Muş Varto Teknedüzü köy muhtarı Ali Rıza Şahin'in ise bu bölgedeki BTÖ üyelerine erzak ve malzeme yardımında bulunduğu ve sürekli irtibat halinde olduğu için o da terör örgütüne yardım ve yataklık suçundan yargılanacak.
 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *