» 
»
 

Muş'ta bomba yüklü araç hava harekatı ile imha edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Muş kırsalına düzenlenen hava harekatında, içlerinde bomba yüklü araçlarında yer aldığı bölücü terör örgütüne ait olan 5 hedef imha edildi.

Askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin aldığı istihbarat üzerine dün akşam 23.15 ile 23.47 saatleri arasında Muş'un Şenyayla kırsalına hava harekatı düzenlendi. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı olan uçaklarla düzenlenen hava harekatında, bölücü terör örgütüne ait bomba yüklü bir araç, iki silah mevzisi ile iki sığınak yerle bir edildi. Görevini başarı ile tamamlayan uçaklar harekatın ardından üslerine geri döndü.

Öte yandan Irak'ın Kandil bölgesinde, Türk Silahlı kuvvetleri (TSK) tarafından düzenlenen harekatta Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesinde bölücü terör örgütünün barınak olarak kullandığı sığınak ve mühimmat deposu içerisindeki terör örgütü üyeleri ile birlikte imha edildi. Alınan bilgilere göre, dün 21.00 ile 22.00 sularında Irak'ın kuzeyinde bulunan Kandil bölgesine, alınan istihbarat üzerine Hava Hareketleri Komutanlığı'na ait savaş uçakları teröristlerin barınak olarak kullandıkları sığınak ve mühimmat deposu ateşe tutuldu. Belirlenen yerler içerisindeki teröristler ile birlikte imha edildi. Görevlerini başarı ile gerçekleştiren uçaklar emniyetle üslerine geri döndü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *