» 
»
 

Muş’ta çığ felaketi! Ağır yaralılar var

Muş'a bağlı Hasköy ilçesinde yaşanan çığ felaketinde kar kütlesinin altında kalan vatandaşlar ağır yaralı olarak kurtarıldı.

Bitlis’te bulunan Mutki ilçesindeki İkizler köyünden avlanmak için yola çıkan vatandaşların üzerine Muş'a bağlı Hasköy ilçesindeki Yarkaya köyünün dağlık bölgesinde çığ düştü.

Kaza zedelerin bir kısmı kendi çabaları ile karın altından çıkmayı başarırken, olayı ihbar etmesi üzerine bölgeye jandarma ekipleri, korucular, İl Afet ve AFAD arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Mutki ve Hasköy'den vatandaşlarında arama çalışmalarına katılması üzerine çığ altında kalan diğer vatandaşlar kar kütlelerinin altından ağır yaralı olarak çıkarıldı.

Bölgeye yaralı olarak kurtarılan vatandaşı almak için bölgeye paletli araçlar sevk edilirken, arama çalışmasına katılan AK Partili Muş İl Genel Meclisi Üyesi Hüsamettin Altay, avlanmaya çıkan iki kişinin ateş etmeleri sonucu çığ meydana geldiğini kaydetti.

Altay, "Vatandaşların biri sağ kurtulurken, biri çığ altında kaldı. Hasköy ve Mutki'den gelen vatandaşların çalışmaları sonucu diğer vatandaşımız da kurtarıldı ve ambulansla hastaneye kaldırılacak" dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *