» 
 

Mustafa Sandal’ın kitabı Defne Samyeli'yi harekete geçirdi! Suç duyurusunda bulundu...

Mustafa Sandal kitabı Ben Ağlatma ile gündemde. Ünlü şarkıcı Sandal kitabında Defne Samyeli hakkındaki iddiaları nedeniyle ifadeye çağrıldı.

Mustafa Sandal’ın kitabı “Beni Ağlatma” 1 Ocak 2020 itibariyle yayınlanması sonrasında magazin dünyasında yankı buldu. Sandal, kitabında eski Türkiye güzeli ve spiker Defne Samyeli hakkında iddiaları sonrasında Samyeli, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu. Bir dönem ilişki yaşadıklarını öne süren Sandal, ifadeye çağrıldı.

"GERÇEK DIŞI BEYANLAR"

Defne Samyeli, Mustafa Sandal’ın yayınlanan kitabı “Beni Ağlatma” içerisinde kendisi hakkında gerçek dışı beyanlarda bulunulduğunu, onur ve saygınlığını zedelemeye yönelik ifadeler kullandığını, huzur ve sükununu bozduğunu ve isminin rızası dışında kullanıldığını dilekçesinde belirtti.

İŞTE KİTAPTA YER ALAN O İFADELER

Türkiye çapında satışa sunulan kitabın 1. baskısında yer alan ifadelerin de aktarıldığı dilekçede "Tam ilk albümü çıkardığım sırada Defne ile tanıştık. Türkiye'nin en güzel üç kadınından biri olarak seçilmişti ve podyumlarda fırtına gibi esiyordu. Hem çok güzel hem de çok akıllı bir kadın olarak ondan etkilenmemek mümkün değildi. Şimdi geriye dönüp bakınca düşünme tarzıma gülmeme rağmen o zaman yeni ünlü olmanın verdiği şımarıklık ve endişe karşımı duygularla onu kız arkadaşım olarak lanse edemeyeceğimi, bunun kızların bana olan ilgisini azaltacağını, ilişkimizi gizli olarak ilerletebileceğimizi söyleyince Defne de bana hak verdi ve sonunda beni terk etti. Defne'den sonra da birlikteliklerim oldu…" ifadelerine yer verildi.

"HAYAL ÜRÜNÜ"

Defne Samyeli’nin dilekçesinde Mustafa Sandal ile hiçbir birliktelikleri olmadığı, kitaptaki ifadelerin gerçeklik payı olmadığı ve hayal ürünü olduğu dile getirildi. Ayrıca kendisi ile bir ilişki yaşanmış gibi lanse edilerek Samyeli’nin küçük düşürüldüğü ve onurunun kırılarak toplum içinde itibarının ve saygınlığının zedelendiği de belirtildi.

"TOPU TOPU 4 KEZ GÖRÜŞMÜŞ"

Söz konusu ifadelerden kitabın yayınlanması sonrasında haberdar olduğu belirtilen Samyeli’nin "Dilerim Mustafa Sandal bu duruma bir netlik kazandırır da 25 senede topu topu 4 kez gördüğüm bir sanatçı arkadaşıma dava açmak durumunda kalmam." şeklinde Sandal’a ikazda bulunduğu aktarıldı. Buna karşılık Mustafa Sandal’ın ise "Defne Hanım doğru söylüyor olabilir. Saymadım ama 4 kez görüşmüş ve ben yanlış yorumlamış olabilirim." diyerek kitaptaki beyanlarının yalan olduğunu net ve açık bir şekilde kabul ettiğine de yer verildi.

SANDAL İFADEYE ÇAĞRILDI

Samyeli’nin dilekçesinde Sandal hakkında "kişilerin huzur ve sükununu bozma", "kişisel verilerin hukuka aykırı olarak ele geçirilmesi, yayılması ve paylaşılması" ve "hakaret" suçlarından cezalandırılması talep edildi. Savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Sandal ifadeye çağrılırken ifade sonrasında soruşturmanın ne yönde seyredeceği belli olacak.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *