» 
 

Müşteri hizmetlerini aramak artık ücretsiz olacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), müşteri hizmetlerini arama ücretlerini kaldırmaya hazırlanıyor. Yeni yapılan düzenleme ile müşteri hizmetleri aramalarında ücretsiz döneme geçileceği açıklandı.

BTK tarafından yapılan açıklamaya göre, BTK tarafından konuya ilişkin görevlendirilen, aboneleri için ücretsiz arayabilecekleri bir numara aracılığı ile müşteri hizmeti verecek. Bahsi geçen bu hizmete şebeke içerisinden bir numara ile ulaşılabileceği gibi, 800'lü hatlardan da hizmet verebilecek.

Öte yandan kullanıcılar bulundukları ilin alan kodu ya da 850 alan kodunu çevirerek aradıkları numaralardan ücretsiz hizmet alabilmeleri kapsamında "geri arama" sisteminin de hayata geçmesi amaçlanıyor. Bu uygulama ile işletmeler bünyelerindeki müşteri hizmetlerini arayan abonelerin aramasını sonlandırıp, kendisi dönüş yapabilecek ve abone hizmet almak için telefon ücreti ödemekten muaf olacak.

Yeni uygulama gereği numara tahsisi sağlayamayan işletmeler için bir başka işletme tarafından kendilerine tahsis esilen numara, internet veya herhangi bir yazılım vasıtası ile abonelerine ücretsiz müşteri hizmeti sağlayabilecek. Uygulamanın hayata geçirilebilmesi açısından gerekli düzenlemeleri yapabilmeleri için işletmelere 1 Nisan 2017'ye kadar süre tanındı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *