» 
»
 

Musul'da DAEŞ saldırısı En az 30 ölü 40'tan fazla yaralı var

Musul'da 4 mahallede sıkışıp kaldığı ifade edilen DAEŞterör örgütü, yeni bir saldırı düzenledi. Çok sayıda ölü ve yaralı olduğu belirtiliyor.

DAEŞ terör örgütünün,  Irak'ın Musul kentinde elinde sadece 4 mahallenin kaldığı daha önce kaynaklar tarafından açıklanmıştı. DAEŞ hiç beklenmedik bir anca sürpriz bir saldırı düzenledi.

Irak’ta bulunan polis kaynaklarının haber ajanslarına vermiş olduğu bilgilerde, Musul kentinin bir mahallesinde yaşanan saldırıda en az 30 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi. Irak polisi, hiç beklemedikleri bir anda gerçekleştiğini aktardıkları olayda,  askerlerin yanı sıra sivillerin de hayatını kaybettiğini aktardı. Şu saate kadar gelen son bilgilerde ise toplam yaralı sayısının en az 40 olduğu ifade edildi. Saldırı sonrasında, Musul ordu birliklerinin saldırıyı defettiği  ve birçok DAEŞ teröristinin de öldürüldüğü söyleniyor.

Bilindiği üzere, büyük Musul operasyonu 17 Ekim 2016'da başlamış, 2017’nin Ocak ayı itibariyle de Musul kentinin doğusundaki mahalleler DAEŞ’li teröristlerden temizlenmişti. Musul'u iki ayrı bölgeye ayıran Dicle Nehri'nin batı kısmında bulunan mahalleleri geri almak için Şubat ayında başlatılan operasyonun son aşamasına gelindiği duyurulmuşken yaşanan bu saldırının hiç beklenmediği ifade ediliyor.

Kentin eski olarak anılan bölgesinde kıstırılan teröristler, şu anda sadece 4 mahallede konuşlanmışken dışarıyla ilgili herhangi bir iletişim de kuramıyorlar.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *