» 
»
 

Muzun faydaları saymakla bitmiyor! Sigarayı bırakmanın yeni adı!

Muz sigarayı bırakmaya yardımcı olur mu? Muz sayesinde sigarayı bırakabilir miyiz? Muz, içerdiği mineraller sayesinde sigara içtiğiniz uzun dönemler boyunca aldığınız tüm zararı telafi edebilir! İşte size sigarayı bırakmanızı sağlayacak o açıklamalar

Muzun faydaları saymakla bitmez. Peki muz yiyerek sigara bırakılır mı? Muz, sigara bırakmamıza yardımcı olur mu? İşte sorularınızın cevabı.

Muz, hem sigarayı bırakmaya hem de sigara içtiğiniz dönemler sigaranın vücuduna verdiği kötü etkileri yok etmeye yardımcı olur. Sigara ve domates suyu beyinde aynı noktada uyarıldığı için sigarayı bıraktığın ilk dönemlerde birkaç bardağı kadar domates suyu içerek sigaraya karşı olan isteğinizi büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Bir bardak süt içtikten sonra sigaranın tadı kötü gelecektir. Canınız sigara içmek istediğinde nikotine ihtiyaç duyacaksınız, bu durumun geçmesi için ise patlıcan içerdiği nikotin ile sizin nikotin ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Fiziksel aktivite ise kalori yakarak vücudunuzun nikotine olan açlığını hafifletebilirsiniz. Spor yapmak gibi fiziksel aktivite durumlarında beynin spora odaklanması sayesinde vücut sizin nikotine olan ihtiyacınızı görmezden gelecektir. Sigarayı bırakmaya başladığınız dönemde ise akciğerlerinizi temizlemeye yardımcı olacak besinler tüketin. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar ise bu besinler arasında sarımsak, ebegümeci, keçiboynuzu, tarçın ve zencefil vardır yönünde.

Muzun faydaları ile ilgili açıklamalarda muzun kan basıncının düzeyinin korunması için önemli bir mineral olan potasyum bakımından zengindir. Yüksek tansiyonu düşürmek, damar tıkanıklığını önlemek, kalp ve damar hastalıklarından korunmak için önerilen meyveler arasında yer aldığı belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *