» 
»
 

Myanmar'da askeri uçak 116 kişiyle havada kayboldu

Myanmar ordusuna ait bir uçağın, içinde bulunan 116 personelle birlikte radardan kaybolduğu belirtildi.

Myammar'da askeri personeli taşıdığı söylenen uçağın kalkışından belirli bir süre sonra radardan kaybolduğu bildirildi. Myanmar Genelkurmay Başkanlığı'ndan konu ile ilgili bir açıklamaya yapıldı.

Myanmar askeri havaalanından kalkarak t16 askeri personeli nakil yapmak için taşıdığı belirtilen askeri uçağın Türkiye saati ile 10.05 sularında Myeik şehri ve başkent Yangon arasında bulunan bölgede kaybolduğu ifade ediliyor.

Myanmar Genelkurmay Başkanlığı yapmış olduğu açıklamada, uçak Dawei kasabasının 32 km batısına ulaştığı sırada, uçakla iletişimin aniden kesildiği aktarılırken, Genelkurmay Başkanlığı arama kurtarma çalışmalarının başladığını da açıklamalarında yer verdi.  AFP'ye konuşan bir havalimanı görevlisinin vermiş olduğu bilgilerde, uçakta 11 mürettebat ve 105 yolcunun yanı sıra teknik bir arıza olduğu ihtimali üzerinde duruluyor denildi. Uçağın havada olduğu sırada uçuşa uygun güzel bir havanın olduğu belirtilirken, Myanmar askeri personeli taşıyan uçağın içinde askeri personelin ailelerinin de içeri de bulunduğu belirtiliyor.


 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *