» 
 

MYC Partners Bodrum'da otel için 75 milyon dolar yatırım yaptı

Dünyaca ünlü oteller zinciri LUX* tarafından işletilecek olan Bordum oteli hizmete 19 Mayıs Cuma günü açılacak.

MYC Partners Bordum'da otel yatırımı yaptı ve 75 milyon dolarla LUX* Bodrum Resort & Residences'ı hayata geçirdi. 85 otel odası, 19 residence, 1 adet beach villa ve 83 bin metrekare satılabilir alanda hizmet verecek olan otel 19 Mayıs günü hizmete açılacak. LUX* Bodrum Resort & Residences tanıtım toplantısında konuşan MYC Partners Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan, Türkiye'nin içinden geçmekte olduğu zor dönemde birçok yatırıma imza attıklarını, ülkemizden umutlarını hiç yitirmediklerini ifade etti. Kanada'dan aldıkları vatandaşlık davetine rağmen Türkiye'de kaldıklarını belirten Akdoğan, her şeyleri ile Türkiye inandıklarını kaydetti.

Söz konusu proje ile İtalya'da bir yarışmada dünya ikincisi olduklarını ve talipleri arasında Trump'ın da bulunduğunu hatırlatan Akdoğan, sonunda LUX* ile işletme için anlaştıklarını dile getirdi. Ülkenin turizm açısından zor bir dönemde olduğunu ancak Türkiye'nin başına gelenlerin de çok az ülkenin başına geldiğini belirten Akdoğan, "Hangi Rus, hangi Alman Türkiye'den daha iyi bir yer bulabilir?" diyen Akdoğan, "Bu sene İspanya'ya gittiler ama çok yüksek fiyata düşük kalitede hizmet aldılar. Yunanistan'a gittiler, eski yerler yüksek fiyata satıldı. Her şeyin en iyisini en uygun fiyata alabilirseniz, sıkıntılar geçici olur. Türkiye bu süreci atlatacak. Gelecek dönemde Türkiye onlar için yine en önemli merkez olacak." ifadelerini kullandı.

LUX* Uluslararası Satış Direktörü Sydney Pierre ise LUX*'ı Mauritius, Reunion Adaları, Maldivler ve Çin'den sonra Türkiye'de hizmete sunmaları nedeniyle çok mutlu olduklarını ve gurur duyduklarını söyleyerek Bodrum'u global büyümede önemli bir adım olarak gördüklerini, bu yatırımın Avrupa'daki ilk yatırımları olduğunu kaydetti. Pierre, Türkiye'de son dönemde yaşananlarla ilgili ise "Dünyada hiçbir yer artık güvenli değil." ifadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *