» 
»
 

Nabi Avcı'dan Kurban Bayramı tatili açıklaması: 9 gün

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı yaptığı açıklamalarında 9 günlük tatil açıklamasının turizm açısından büyük katkı sağladığını ve Kurban Bayramının da 9 gün tatil olabileceğini vurguladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, Antalya Demre'de Likya Uygarlıkları Müzesi'nin açılışına katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Likya Uygarlıkları Müzesi'ne Nabi Avcı'nın yanı sıra, Antalya Valisi Münis Karaoğlu, Kültür ve Turizm'in eski bakanı Ertuğrul Günay ve protokol üyeleri, birçok partiden siyasi temsilcilerde açılışa katıldılar. Açılışta kendisine gazetecilerin yönelttikleri sorular doğrultusunda açıklamalarda bulunan Avcı, bayram tatili açıklamalarında önemli bir gelişmeye değindi. Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olmasının erken açıklanması turizmde güzel bir hareketliliğe aracı olduğundan dolayı, erken rezervasyon oranları geçen seneye istinadan 4 milyondan, bu sene bu rakamın daha da üzerine çıktığını söyledi. Şuan da doluluk oranlarının yüzde sekseni bulduğunu ve bayramda da bu oran yüzde doksanbeşi bulabileceğini belirtti. Bu durumun sadece turizmcilerin, otelcilerin değil esnaflarında yüzünün güleceğini tahmin ettiklerini dile getirdi.

Nabi Avcı, aynı şekilde bu sene Kurban Bayramı tatilinin de muhtemelen 9 güne çıkabileceğini ve okulların açılması ile aynı döneme denk geldiğinden şu anda tam birgün belirtmenin erken olacağını, ancak eylül ayında yine bir hareketlilik yaşanacağını söyledi. Ayrıca turizm işletmecilerinin bu bayramlardaki fiyat politikalarını en iyi şekilde değerlendirip iç turizmin hareketliliğini artıracak bir şekilde fiyat ayarlamalarının yapılması gerektiğini vurguladı. Turizm hareketlenmelerinin, oteller ile sınırlı kalmayıp, esnaflarında bu durumdan memnun kalmalarını dilediğini açıklamalarına ekledi.

Likya Uygarlıkları Müzesi'nin açılışına Demre İlçesinin Belediye Başkanı Ak Partili Süleyman Topçu, eski bakan Ertuğrul Günay'a ve yeni Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'ya hediye armağan etti.  Açılışın yapılmasının ardından Nabi Avcı, müzede bir süre gezinti yaptı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *