NASA astronotluk ilanı için 18 bin 300 kişiden fazla başvuru var

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA tarafından 14 Aralık 2015 tarihinde verilen astronotluk ilanına rekor sayıda başvuru herkesi şaşırttı. NASA astronotluk başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Yetkililer başvuru hakkında açıklama yaptı.

NASA tarafından 14 Aralık 2015 tarihinde açılan astronotluk ilanı rekor düzeyde başvuruyla sonuçlandı. Amerika'nın Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA yetkilileri 18 Şubat tarihinde sona eren başvurular ile ilgili yaptığı bir açıklamada 18 bin 300’den fazla kişinin astronotluk için başvuru yaptığını duyurdu. Astronotluk başvuru sonuçlarının 2017’nin ortalarında açıklanması bekleniyor.

Brian Kelly, NASA Johnson Uzay Merkezi uçuş operasyonları direktörü, astronotluk için yapılan rekor başvuruyu değerlendirdiği yazılı bir açıklama yaptı. Kelly yaptığı açıklamada başvuranların arasından seçilecek astronotların kendileri için en uygun olan olması gerektiğini belirtti. Kelly, onca başvuru sahibi arasında seçilecek kişilerin kendilerinin en çok işine yarayacaklar olacağını ve böyle bir misyonun parçası olmanın da onlar için büyük bir fırsat olduğunu belirtti.

Beklenen o ki, NASA astronotluk başvuru sonuçları 2017'nin ortalarında açıklanması muhtemel. Seçilecek olan astronotlar ise çok sıkı incelemeden geçirilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *