NASA sözcüsü Zurbuchen Anonymous'un iddialarını yalanladı

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) sözcüsü Thomas Zurbuchen, uluslararası hacker grubu Anonymous'un dünya dışı yaşam ile ilgili gezegenlerin bulunduğu iddiasına yönelik açıklamalar yaparak olayı yalanladı.

Geçtiğimiz gün, dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous’un NASA’nın çok yakın bir zamanda dünya dışı gezegenlerde yaşam ile ilgili bir açıklama yapacağını iddia etmesi üzerine, NASA sözcüsü Thomas Zurbuchen Twitter sayfasından bir açıklama yaptı.

Zurbuchen açıklamasında, NASA’dan Dünya dışı yaşama dair bir açıklama yapılmayacak ifadelerine yer verdi. Zurbuchen’in sosyal medya hesabı Twitter aracılığı ile yaptığı açıklamada, insanoğlunun evrende yalnız olup olmadığı konusunda herhangi bir bilgiye sahip olunmadıklarını belirtirken, bu soruyu yanıtlamak için çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi.

ANONYMOUS’UN İDDİASI NEYDİ?

NASA, 20 Haziran tarihinde bir açıklama yaparak, Kepler Uzay Aracının yaptığı araştırmalarda 219 yeni gezegen keşfettiğini ve bunların 10 tanesinin insanların hayatlarını sürdürebilmesi için yeterli imkanlara sahip olduklarını belirtmişti. Bu açıklamanın 1 hafta sonrasında, dünyada oldukça ün yapan bilgisayar korsanı grubu Anonymous, yeni yayınladığı son video ile Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi tarafından uzaydaki gezegenlerde yaşam olduğunu yakın zamanda açıklayacağını bildirdi. Hacker grubunun yayınlarını yaptığı Youtube hesabı üzerinden yayımlanan videoyla vermiş oldukları bilgilerin açıklamalarını ayrıntılı bir biçimde ele aldıkları da belirtilmişti

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *