» 
»
 

Nazlı Ilıcak dahil 6 şüpheli tutuklandı

FETÖ darbe girişimine yönelik soruşturmada dün gözaltına alınarak bugün savcılık sorgusu tamamlanarak tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen Nazlı Ilıcak ile birlikte 6 şüpheli tutuklandı.

Hakkında çıkan gözaltı kararından sonra evinde bulunamayan ancak bir kaç gün sonra Bodrum’da gözaltına alınan Nazlı Ilıcak sorgusunun ardından FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltında bulunanlarla birlikte tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmişti. Gazeteci Bülent Mumay için ise savcılık adli kontrol talep edilmişti.

Bugün adliyeye getirilen ve savcılık sorguları tamamlanan ve aralarında Nazlı Ilıcak’ın da bulunduğu 20 gazeteci Seyit Kılıç, Yakup Sağlam, Bayram Kaya, Cihan Acar, Bünyamin Köseli, Emre Soncan, Mustafa Erkan Acar, Cemal Azmi Kalyoncu, Abdullah Kılıç, Habip Güler, Mehmet Gündem, Cuma Ulus, Hanım Büşra Erdal, Hüseyin Aydın, Bülent Mumay, Haşim Söylemez, Ali Akkuş, Yakup Çetin, Arda Akın ve Ufuk Şanlı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü suçlar Bürosu tarafından yürütülen FETÖ darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında tutuklanma talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildiler.

Gazeteciler Nazlı Ilıcak, Bayram Kaya, Haşim Söylemez, Seyid Kılıç, Emre Soncan ve Cuma Ulus'un hakimlik sorgularının ardından tutuklanmalarına karar verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *