» 
»
 

Nazlı Ilıcak ve 20 gazeteci tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi

Aralarında Nazlı Ilıcak’ın da bulunduğu ve emniyette gözaltında bulunan 21 kişinin sorgularının ardından 20'sinin tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildikleri bilgisi verildi. Gazeteci Bülent Mumay için ise adli kontrol talep edildi.

Hakkında çıkan gözaltı kararından sonra evinde bulunamayan ancak bir kaç gün sonra Bodrum’da gözaltına alınan Nazlı Ilıcak’ın sorgusu sona erdi. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltında bulunanlarla birlikte Nazlı Ilıcak da tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Gazeteci Bülent Mumay için ise savcılık adli kontrol talep etti.

Bugün adliyeye getirilen ve savcılık sorguları tamamlanan ve aralarında Nazlı Ilıcak’ın da bulunduğu 20 gazeteci Seyit Kılıç, Yakup Sağlam, Bayram Kaya, Cihan Acar, Bünyamin Köseli, Emre Soncan, Mustafa Erkan Acar, Cemal Azmi Kalyoncu, Abdullah Kılıç, Habip Güler, Mehmet Gündem, Cuma Ulus, Hanım Büşra Erdal, Hüseyin Aydın, Bülent Mumay, Haşim Söylemez, Ali Akkuş, Yakup Çetin, Arda Akın ve Ufuk Şanlı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü suçlar Bürosu tarafından yürütülen FETÖ darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında sorgularının tamamlanmasının ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildiler. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *