» 
»
 

Nazmiye Çam davasında karar çıktı! Kimler ceza aldı?

Müge Anlı İle Tatlı sert programı ile birlikte Tüm Türkiye'nin yakından takip ettiği Nazmiye Çam cinayeti davası sonuca bağlandı. 28 Mart tarihinde görülen davada kayınbirader Ahmet Çam, kayınpeder Ali Yaşar ve koca Hasan Şükrü Çam tutuklandı mı? Kimler ne kadar ceza aldı?

Müge Anlı ile Tatlı Sert programı ile medya üzerenden farkındalık yaratılarak tüm Türkiye'nin yakın takibe aldığı Nazmiye Çam davası sonuca bağlandı. 28 Mart saat 16.00'da görülmeye başlayan dava sonucuna göre Ahmet, Ali Yaşar ve Hasan Çam suçlu bulunarak cezaevine gönderildi. Ali Yaşar ve Hasan Şükrü Çam müebbet hapis + 5 yıl hapis, Ahmet Çam ise 20 yıl + 3 yıl 4 ay hapis cezası aldılar.

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde çocuğunu okuldan almak için evden çıkan ve bir daha geri dönmeyen Nazmiye Çam'ın yokluğu, engelli oğlunun sokakta kalmasıyla anlaşılmıştı. Yapılan araştırmalar doğrultusunda Nazmiye Çam'ın cesede sahilde ulaşılmıştı.

Ceset üzerinde yapılan incelemede Nazmiye Çam'ın başına aldığı bir darbe sonucu hayatını kaybettiği anlaşılınca, Nazmiye'nin eşi Hasan Şükrü Çam ve kardeşi Ahmet Çam ve kayın peder Ali Yaşar Çam gözaltına alınmış, haklarında dava açılmış olsa da 2011 yılında delil yetersizliğinden beraat etmişlerdi. Ancak yıllar içerisinde dava bir takım nedenlerle yeniden açılmış ve 3 kişinin yargılaması tutuksuz olarak devam etmeye başlamıştı.

Bugün gelinen noktada Müge Anlı ve ekibinin gösterdikleri çaba neticesinde ortaya çıkan cinayet sonrası görülen davalarda karara bağlanamasa da 14 Mart günü görülecek son celsede davanın karara bağlanacağı düşünülüyodu ancak mahkeme 28 Mart tarihine ertelendi. Nedeni ise Ali Yaşar Çam'ın Ahmet'in doğum belgesini mahkemeye dunduktan sonra mahkemenin bu belgeyi kabul etmesi ve doğum belgesinin aslının gelmesi için zaman tanınması olarak açıklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *