» 
»
 

Nevşehir’den Halep’e 183. insani yardım tırı gönderildi

Halep’teki insanlık dramına Nevşehir halkı sessiz kalmadı, İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde hazırlanan 183. insani yardım tırı gönderildi.

Nevşehir’de İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde Asımın Nesli platformu üyelerince temin edilen 25 ton un Halep’e gönderildi. Asımın Nesli platformu ile İHH İnsani Yardım Vakfının ortaklaşma yapmış olduğu bir çalışmada 183'üncü insani yardım tırını Halep savaş mağdurlarına gönderildiği kaydedildi.

Nevşehir’de İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Halep’te yaşanan katliam sonrası başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde içerisinde 25 ton un bulunan yardım tırı edilen dualar eşliğinde Halep’e gönderildi. Konuyla ilgili açıklama yapan İHH Nevşehir İl temsilcisi Baki Öncel, 183'üncü yardım tırının Nevşehir halkının destekleri ile Halep’e gönderildiğini bildirdi.

Öncel, dünyanın birçok yerinde savaşların olduğunu özellikle komşu ülkemiz Suriye’de Halep’te genç, çocuk, yaşlı, kadın, erkek demeden bir soykırımın yaşandığını ifade etti. Nevşehir halkı olarak hiçbir zaman mazluma neme lazımcı davranmadıklarını bundan sonra da öyle davranmayacağını vurguladı. Yeryüzünde bütün savaşların bitmesi için İHH İnsani Yardım Vakfı’nın gerek diplomasi çalışmaları gerekse yardım çalışmaları konusunda alabildiğine mücadele etmeye devam ettiğini kaydetti. Öncel, yardımlarını esirgemeyen ve kampanyaya destek veren tüm Nevşehir halkına ve gönüllülere teşekkür etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *