Niantic'den Pokemon Go'da hile yapacaklara yasaklama

Bir anda hızlı bir yükseliş sağlayan ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan Pokemon Go'da eğer hile yapmayı düşünüyorsanız veya hile yapıyorsanız Niantic'den çok önemli bir uyarı geldi. Pokemon Go'nun oyun kurallarına uymayanlara yasaklamalar geliyor.

Popülaritesi son dönemlere damgasını vuran Pokemon Go'nun üretici Niantic'den önemli bir uyarı geldi. Oyunca kural ihlali, hile yapan veya yapacak olanlara kalıcı cezalar geleceğinin haberini veren Niantic, bu uyarıyı Pokemon Go kullanıcılarına internet sitesinden yayınlayarak duyurdu. Yapılan kural ihlalleri değişiklik gösterse de yasaklamalar genel olarak botlar, yazılım hileleri ve GPS hilelerinin Pokemon Go'yu farklı bir boyutta oynanmasına sebep olan oyunculara yönelttiğini belirtti. Mesela GPS hileleri, sizin akıllı telefonunuzda farklı bir ülkede olduğunu düşünerek daha fazla Pokemon yakalamanıza neden oluyor. Botlar da Pokemon Go'da bazı bölümlerin otomatik olarak oynanmasına neden oluyor.

Niantic'in internet sitesinde bu hafta yayınladığı notda, TOS ihlallerinden hangilerinin kalıcı yasaklamalar getireceğini veya hangi sonuçlar ortaya çıkaracağını blirten ip uçları verdi. Bu ihlallerin içerisinde, konumu farklı göstermek, emülater kullanmak, sahte yazılımlar kullanmak yer alıyor. Notta ayrıca, amaçlarının eğlenceli ve adil bir oyun sunmak olduğunu, hatalı ve yasak olduğu tespit edilen oyuncular için ise şimdiden itiraz talebi bağlantısı kurdu.

Niantic'in şimdilik kural ihlallerini nasıl fark edeceği pek bilinmiyor. Ancak kullanıların bir süredir farklı yasaklar aldıkları ve yeni kalıcı yasaklardan da korkutularak oyuncuların aslında adil davranmasını ve bunun eğlenceli bir olduğunun unutulmamasını amaçlıyor. Bu hileleri ve yazılımları yayınlayan geliştirici firmalara ise uyarılar gönderiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *