» 
»
 

Niğde’de taşımalı eğitim gören 33 öğrenci yemekten zehirlendi

Niğde’ye bağlı Ulukışla ilçesinde taşımalı eğitim sistemi ile eğitim gören 33 ilk ve ortaokul öğrencisi, öğle yemeğinde tükettikleri gıdalar nedeni zehirlendi.

Alınan bilgilere göre, Ulukışla ilçesine bulunan Hasangazi ilköğretim okulunda öğle yemeğinde temini için okula bağlı olarak hizmet veren aşevine bir yemek firması tarafından gelen nohut, makarna, çorbayı tüketen 33 öğrenci birkaç saat sonra kusma ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye başvurdu.

Hastalanarak Ulukışla İlçe Devlet Hastanesine başvuran öğrenciler ilk müdahalelerinin ardından müşahede altına alındı. Müşahede altına alınan öğrencilerin durumlarının iyi olduğu bildirildi…

Konuyla ilişkin açıklamada bulunan Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Ulukışla ilçesinin genelinde toplamda 300 taşımalı eğitim gören öğrenciye yemek hizmeti verildiğini belirtti. Hasangazi köyünde eğitim gören öğrencilerden bir kısmında mide bulantısı ve kusma işkayeti ile hastanelere başvurduğu ifade edildi.

Konuya ilişkin başlatılan incelemeler doğrultusunda Hasangazi köyünde yemek yiyen 33 öğrencinin yediği yemeklerden numune alındığını kaydedildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *