» 
»
 

Niğde'nin cadde ve sokaklarındaki asfalt çalışmaları tamamlandı

Niğde Belediyesi Ramazan Bayramı öncesinde cadde ve sokaklarındaki asfalt çalışmalarını tamamladı. Yenilenen yollardan vatandaşlar memnun kaldı.

Niğde Belediyesi'nin Selçuk Mahallesindeki beş sokaktaki asfalt çalışmaları sona erdi. Belediye, yıpranmış sokak ve caddelerdeki onarım çalışmalarında Ramazan Bayram öncesi vatandaşların ve yol sürücülerinin memnuniyetinin önemli olduğunu açıkladı. 70 bin ton sıcak asfalt kullanarak geçtiğimiz sene resmen rekor kıran Niğde Belediyesi çalışmalarına bu senede son sürat devam etti. Şehrin merkezinde ve birçok noktasında deforme olan yolların onarımı için gece gündüz çalışıldığı ve bozuk olan hiçbir cadde ve sokak kalmayana kadar çalışmaların sürdürüleceği açıklandı.

Niğde Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı olan ekipler Ramazan Bayramı öncesinde son olarak Niğde Selçuk Mahallesindeki çalışmalarını bitirdi. Zümrüt Sokak, Yeşilyurt Sokak, Emek Sokak, Kaygısız Sokak, Cazip Sokak'ta başlatılmış olan asfaltlama çalışnmalarının bitirilmesinin ardından, şehrin ana güzergâhlarında, diğer cadde ve sokaklarında da çalışmalarına devam ediyor.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan yaptığı açıklamalarda, Niğde sokaklarında ve caddelerinde yıpranmış, deforme olmuş herhangi bir sokak kalmayana dek çalışmaların devam edileceğini dile getirdi. Öncelikle cadde ve sokaklarda tespitler yapıldığını ardından da eskiyen ve sıkıntılı yollarda asfaltlama çalışmalarının başladığını söylüyor. Niğde'de kusurlu bir yerin kalmasını istemediğini ve bu nedenle herhangi bir pürüz, ektiklik tespitinde anında müdahale ederek düzeltme çalışmalarının yapıldığını ifade etti.

Niğde Selçuk Mahallesi Muhtarı olan İsmail Ünal, Belediye Başkanı Akdoğan'a beraberinde belediyeye bağlı ekiplere mahallelerinde verdiği hizmetten ötürü teşekkürlerini sundu. Ünal, şehrin en gözde ve büyük mahallesi olan Selçuk Mahallesi ile ilgili bütün taleplerin yerine getirildiğini ve mahallenin beş sokağındaki asfaltlama çalışmalarının sonuna gelindiğini, mahalle sakinlerinin adına sonsuz teşekkürlerini sunduğunu ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *