» 
»
 

Nihat Hatipoğlu silikon sorusuna yanıt verdi

ATV'de ramazan ayı boyunca yayınlanan Nihat Hatipoğlu ile Sahur programında halktan gelen soruları yanıtlayan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'na bir izleyici, Allah'ın verdiği bir cilde enjekte etmek veya silikon takmak dinen günah mı hocam? diye sordu.

ATV'nin her yıl ramazan ayı boyunca hem sahurda hem de iftar saatlerinde yayınladığı ve Nihat Hatipoğlu’nun halktan gelen ve merak edilen sorulara cevap verdiği programında bir izleyici, Allah'ın verdiği bir cilde enjekte etmek veya silikon takmak dinen günah mı hocam? Sorusunu sordu.

Nihat Hatipoğlu, herkesi bir anda tebessüm ettiren soruda şu yanıtı verdi:

Estetikle ilgili bir soru bu. Vücuda zarar verecek, yaratılışı ciddi anlamda değiştirecek mahiyetteki müdahaleler artık birer tıbbi müdahaleden çok estetik müdahale sayılıyor ve bu çok hoş karşılanmıyor.

Ama diyelim ki bir hanımefendi, bu hanımefendinin doğumla beraber, doğumdan sonra vücudunda önemli oranda çökme başladı, bu da aileyi rahatsız ediyor, karı-kocanın beraber yaşamasını, standartlarını rahatsız etmeye başladı, bundan dolayı eşiyle daha iyi bir muhabbet olsun diye hanımefendinin bu tür müdahalelerde bulunması dinen caiz olur.

Ama mesela bazı estetikler yapılıyor, bir müddet sonra güldüğü, ağladığı belli olmuyor. Yaratılışta, insanın simasında bir değişiklik oluyor. Allah simayı zaten güzel yaratmış. Güzel yaratılmış o simayı bozmak doğru değildir. Zaruri olan estetik olabilir, bir de modaya dönüşmüş olan şeyler var bunlar da çok tasvip edilmiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *