Nokia 3310 Türkiye fiyatı ne kadar oldu? Ne zaman çıkacak?

Nokia 3310 bilindiği üzere bir süre önce güncellenmiş yeni nesil versiyonu ile piyasaya çıkacağı haberleriyle bir dönemki hayranlarını heyecanlandırmıştı. HMD Global şirketinin yeniden piyasaya sürdüğü güncellenmiş Nokia 3310 fiyatı ve Türkiye çıkış tarihi ise belli oldu.

Bir döneme damga vurmuş ve zamanının en beğenilen ve en yaygın satılan telefonu Nokia 3310 yeni nesil versiyonu ile geri döndü. Pek çok telefon markası bilindiği üzere Apple ve Samsung’un akıllı telefon sektöründeki ağırlığı nedeniyle piyasadan silinmişti. Nokia da bunlardan birisi. Cep telefonu alanında yaşadığı sıkıntılar sonrasında ağ cihazları konusunda faaliyet göstermeye devam ederek 2013 yılında 7.2 milyar dolara Microsoft’a satılan Nokia, eski çalışanlarının kurduğu HMD Global ile Nokia adıyla eski 3310’un yeni versiyonunu piyasada. Türkiye’de Temmuz ayında satışı başlayacak olan yeni nesil Nokia 3310 fiyatı ise 549 TL olarak belirlendi.

Eski Nokia 3310 modelinin yenilenmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkan telefon daha hafif, daha ince ve daha küçük. Sarı, yeşil ve lacivert gibi renk seçenekleri bulunan yeni 3310 yenilenmiş tuş takımı ve navigasyon butonu ile göz doldururken, boyutları 115.6 x 51 x 12.8 mm ve ağırlığı 79.6 gram.  Yeni Nokia 3310 özellikleri arasında 2 MP LED flaş destekli kamera bulunurken, 32 GB’a kadar microSD kart desteği de bulunuyor. Nokia 3310 bağlantıları microUSB, Bluetooth 3.0 ve 3.5 mm AV bağlantı noktasından sağlanıyor. Nokia Series 30+ yazılımı ile gelen telefonda ekran boyutu 2.4 inç QVGA.

Bir zamanlar 126 milyon adet satışla tüm dünyada satış rekoru kıran Nokia 3310 yeni nesil versiyonu ile de aynı başarıyı beklemiyor. Ancak snake oyununu büyük bir heyecanla bekleyen bir kitle olduğundan şüphemiz yok ve diğer akıllı telefonlar gibi fahiş fiyat olmaması nostalji yaşamak isteyenler için cazip olabilecektir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *