Nokia Android tabanlı telefonlarla piyasalara geri dönüyor

Bir dönem cep telefonu denince akla ilk gelen markalardan olan Nokia Android işletim sistemine sahip yeni modelleri ile piyasaya bomba gibi dönüyor. Ayrıntılar haberimizde

Cep telefonlarının atası kabul edilebilecek Nokia uzun bir aradan sonra yeniden sektöründe bir numara olmaya hazırlanıyor. Bir süre önce iki farklı Nokia modelinin Android işletim sistemiyle piyasaya sürüleceğini duyuran firmanın yeni bir açıklama yaparak bir tarih vermelerini bekleyen kullanıcılar için müjdeli haber geldi.

Phone Arena'nın servis ettiği habere göre Microsoft Asya CEO'su James Rutherfoord, dünya çapında piyasaya sunulması hedeflenen iki yeni telefonun 2016 sonunda, hemen akabinde de iki yeni "akıllı" telefonun da 2017'nin ikinci çeyreğinde satışa sunulacağı duyuruldu.

Önceki yaptığı açıklamalarda Dünya Mobil Kongesi'ne katılacağını ifade eden ancak akıllı telefonlarının tanıtımı konusunda herhangi bir bilgi vermeyen Microsoft, yeni yaptığı duyuruda telefonları tanıtacağını kaydetti. Giriş ve orta seviye arası olması beklenen yeni Nokia telefonlar henüz detaylı bir bilgi elde edilemedi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *