Nokia efsanesi kaldığı yerden devam ediyor!

Uzun süredir adını duyurmayan Nokia'nın, yakın zamanda akıllı telefon pazarına geri dönüş yapması bekleniyor. Android'li yeni telefonlarıyla karşımıza çıkmaya hazırlanan Nokia, eski başarısını yeniden elde edebilecek mi?

Geçtiğimiz aylarda akıllı telefon pazarında yeniden yer alacağının haberlerini veren Nokia, Android’li yeni telefonlarıyla gündeme bomba gibi düşecek. Gelen sızıntılar yeni modellerin teknik özelliklerini gün yüzüne çıkartmaya yetiyor.

Döneminin en başarılı telefon üreticilerinden biri olan Nokia, bir zamanlar piyasaya ayak uyduramamış ve servis ile cihaz bölümünü Microsoft’a satmıştı.  2 yılın sonunda biten anlaşma ile uzun zaman sesini duyurmayan telefon markası Nokia bu defa yoluna Android 7.0 Nougat ile devam edecek.

İki yeni modeli ile karşımıza çıkmaya hazırlanan Nokia, teknik özellik yönünden kullanıcıları memnun edecek gibi duruyor. Kendinden emin bir şekilde ilerleyen Nokia, Android’li telefonlarında pazarın en güçlüsü olan Snapdragon 820 kullanacak. Quad HD ekran kullanacağı iki telefon arasındaki en belirgin fark boyutunda görülecek. Birisi 5,5 inç büyüklüğünde olan telefonun diğeri ise 5,2 inç olacak. Grafik işlemcisi olarak da Adreno 530 yonga setine dahil edilecek.

Yarım saat kadar süre ile 1,5 metre suya dayanıklı olma özelliği bulunacak yeni model telefonların IP68 sertifikası da olacak. Fakat ülkemizde büyük bir hayran kitlesi bulunan Nokia, yeni modellerini sadece Çin’de satışa çıkaracak.

İsim haklarını alan firmanın üreteceği yeni modellerin fiyatının ne kadar olacağı ve ne zaman tanıtımı yapılacağı ise henüz bilinmiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *