» 
»
 

Nörolojik Hastalıkların sebebi Tablet ve Telefonlar

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nöroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erhan Bayram tablet, telefon ve televizyon karşısında geçirilen zamanda çocukların beyinlerinin olumsuz etkilendiğini bazı nörolojik rahatsızlıklara davetiye çıkardığını söyledi

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nöroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erhan Bayram yaptığı açıklamada: “Çocuklardaki beyin gelişimi tablet, televizyon ve telefonlar ile olumsuz etkilenmektedir. Beyin gelişimi hamilelik döneminde başlar ve çocukluk dönemi boyunca devam eder. Beynin gelişiminde çevresel nedenler önemli rol oynamaktadır.

EPİLEPSİ’NİN NEDENİ EKRANDAKİ IŞIK

Bayram açıklamasına şöyle devam etti: “Çocukların beyninin en öneml ve gelişiminin olduğu dönem 2-3 yaştır. Özellikle bu yaşlarda çevresel faktörlere dikkat etmek gerekmektedir. Ekranda geçirilen zaman fazla olduğunda dikkat eksikliği, hiperaktivite, bozukluğu, otizm, saldırganlık, agresiflik, epilepsi ve dil gelişimi geriliklerine rastanabilmektedir. Onun için çocuklarımızı televizyon, telefon ve tabletlerden ve onların yaydığı elektromanyetik alan ve sürekli ışığından uzak tutmak gerekir. Bu nedenler çocukluk çağı epilepsilerinin ortaya çıkmasında risk faktörü oluşturmaktadır” dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *