» 
 

Nüfus müdürlüklerinde yeni kimlik kartı değişim mesaisi

Nüfus cüzdanlarında çipli kimlik kartlarında geçişle birlikte nüfus müdürlüklerinde yaşanan yoğunluğu azaltmak amacı ile buralarda görev yapan personelin mesai saatlerinde değişikliğe gidildi.

Getirilen düzenleme ile hafta sonu mesaisine başlayan Nüfus müdürlüklerinde ilk hafta beklenilen rabet görülmedi. Müdürlükler boş kalmasına karşın ilerleyen dönemde yoğunluğun artması bekleniyor. Yeni değişikliğe müdürlüklerdeki yoğunluk azalana kadar ilgili personel cumartesi ve pazar günleri sabah 9 ile 17 arası mesai yapacak.

Kimlik kartlarındaki değişim sürecinde aksilik yaşanmaması için açıklamalarda bulunan İstanbul İl Nüfus Müdürü Orhan Ardıç, mesai sürelerinin arttırılmasına karşın mutlaka randevu alınarak gelinmesi gerektiğini, ayrıca bir ailenin kimliğini değiştirebilmesi için aileden sadece bir kişinin kimlik almasının yeterli olmadığını ifade etti.

Öte yandan İçişleri bakanlığı tarafından bir diğer kararla hafta içi çalışma süreleride geçici süre ile değiştirildi. Yeni düzenleme ile sabah saat 8.00'de iş başı yapan memurlar akşam 19.00'a kadar fazla mesai yapacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *