» 
 

Nükleer enerji için Fransız-Türk şirketi işbirliği

Nükleer mühendislik hizmetleri sunan Fransız Assystem, Akkuyu ve Sinop nükleer santral projelerinin saha mühendislik çalışmalarını yürüten Türk firması Envy'nin yüzde 51 hissesini satın aldı.

Nükleer saha mühendisliği hizmeti sunan Türk şirketi Envy'nin yüzde 51 hissesini Fransız nükleer mühendislik firması Assystem satın aldı. İki şirket ortak bir açıklama yaparak Türkiye ve bölge pazarındaki fırsatları değerlendireceklerini açıkladı.
Envy İş Geliştirme Direktörü Alper Yahşi söz konusu açıklamada, Assystem'in Türkiye'ye ve mühendislik servislerine duyduğu güveni bu satın alma ile ortaya koyduğunu belirtti. Yahşi, firmasının mevcut güçlerini uluslararası arenaye taşımak amacıyla böyle bir işbirliğine gittiklerini vurguladı.

Assystems firmasını  global alanda sahip olduğu bilgi ve birikimi ortaklıkları sayesinde Türkiye'ye aktarabileceklerini ifade eden Yahşi, Avrupa dahil tüm ülkelere hizmet sunma imkanları olduğunu kaydetti ve aynı şekilde Türkiye'deki projelerde de oldukça ileri aşamalarda yer alabildiklerini belirtti.

Assystems tarafından yapılan açıklamada ise Assystems ET&I Kıdemli Başkan Yardımcısı Thomas Branche'nin sözlerine yer verildi. Türkiye'nin nükleer programını destekleyen en büyük mühendislik şirketi olma hedefinde olduklarını kaydeden Branche, dijital teknolojiler, güvenlik ve siber güvenlik konularında ülkenin önde gelen mühendislik şirketlerinden birinin oluşmasını sağlamaya çalıştıklarını kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *