» 
»
 

Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrasında önemli açıklamalar yaptı.

Yılbaşı gecesi gerçekleştirilen terör saldırısına değinen Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, saldırının 2017'nin ilk dakikalarında yapılmış olmasının bir mesaj içerdiğini belirtti. 2016 yılında zor bir döenm geçiren Türkiye'de eş zamanlı olarak bütün terör örgütlerinin perde arkalarındaki stratejik ittifakları ile birlikte çok sayıda terör eylemi gerçekleştirdiklerini belirten Kurtulmuş, verilen mesajlardan birisinin 2017'de ülkemizde barış temenni edilen bir anda bu saldırının gerçekleştirilmiş olmasının 2017'de de Türkiye'nin başına bela olmaya devam edecekleri anlamına geldiğini ifade etti. Kurtulmuş "Biz de onlara diyoruz ki biz de 2017'de nerede olursanız olun, inlerinize gireceğiz ve terör örgütlerinin hiçbirisi arasında bir fark gözetmeksizin hepsini Allah'ın izniyle, milletimizn desteğiyle, elimizdeki bütün milli kapasitemizle hepsine diz çöktüreceğiz. Ve inşallah hepsine gerekli cevabı vereceğiz" şeklinde konuştu.

Terör olayının içerdiği ikinci mesajın Türkiye'nin sınır dışı operasyonlarına verildiğini belirten Kurtulmuş, Fırat Kalkanı Operasyonu çerçevesinde Suriye'de başarılı bir şekilde yürütülen operasyonların hem terör örgütlerini hem de onların taşeronlarını rahatsız ettiğini dile getirdi ve "Son zamanlarda sahadaki başarımızı hazmedemeyen güçlerin terör eylemini yönlendirdiği anlaşılıyor" dedi.

Yılbaşı gecesi gerçekleştirilen bu terör eyleminin üçüncü olarak Türkiye'de halk içinde hayat tarzları, inanç farklılıkları ve mezhepler üzerinden ayrışma ortaya koymaya çalışıldığı mesajını içerdiğini kaydeden Kurtulmuş, sosyal medya üzerinden şuursuz, dengesiz bazı proragandalarla halkın arasını açmaya gayret ettiklerini dile getirdi. Kurtulmuş, "Bu milletin tamamına yakını bu konuda son derece şuurlu ve tecrübelidir. Terörün dininin, imanının, aklının ve vicdanın olmadığını bilir." şeklinde konuştu.

Türkiye'de ekonomik duruma ilişkin tüm tedbirlerin alındığını ifade eden Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Anayasa teklifinin de bu hafta Genel Kurul'a geleceğini, Yeni KHK'larla ilgili çalışmaların ise büyük ölçüde tamamlandığını belirtti. Yeni KHK'ların en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacağını belirten Kurtulmuş, " Uluslararası camianın timsah gözyaşlarının manası yok. Siyasi farklılıklara rağmen insanlıkta buluşalım." dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *