» 
»
 

Nuran Dutlu'nun cinayetiyle ilgili soruşturma devam ediyor

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde geçen sene bir tarlada elleri kesilmiş ve ağzı bantlanmış bir halde bulunan Nuran Dutlu'nun cinayetiyle ilgisi olduğu iddia edilen 3'ü tutuklu 8 şüphelinin yargılanması devam etti! Mahkemede annenin sözleri yürek burktu

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde geçtiğimiz yıl bir tarlada elleri bileklerinden kesilmiş ve ağzı bantlanmış halde bulunan Nuran Dutlu’yu öldürdüğü iddiasıyla 3’ü tutuklu 8 şüphelinin yargılanması devam etti. Genç kızın annesi mahkemede, “Benim kızım size ne yaptı? Ne istediğiniz evladımdan? Elleri nerede kızımın? Ben kızımı elleri olmadan defnettim” demesi yürekleri burktu.

Kocaeli 3.Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Muhammet Yıldız ve kız arkadaşı Sertaç Özer, serbest bırakılan Vedat Ay ile Dutlu’nun (21) annesi Hediye Görmüş ile birlikte taraf avukatları da katıldı. Diğer şüpheliler ise duruşmaya gelmedi.

Söz verilen maktulün annesi Görmüş, gözyaşları içinde “Benim kızım size ne yaptı? Ne istediğiniz evladımdan? Elleri nerede kızımın? Ben kızımı elleri olmadan defnettim” dedi.

Tutuklu sanıklar Özer ve Yıldız ise suçsuz yere cezaevinde yattıklarını savunarak tahliye olmalarını talep etti. Cumhuriyet Savcısı Turgay Talas ise sanıkların tutukluluk hallerinin devamını istedi.

Duruşma sonrasında yaptığı açıklamada gözyaşlarına boğulan anne Hediye Durmuş, “Suçsuz olduklarından başka hiçbir şey söylemiyorlar. Ben evladımı elsiz ve ayaksız defnettim. Allah büyük, inşallah en ağır şekilde müebbet alırlar ve birazcık da olsa içim serinler. Kızımın çocuğu ağlıyor, mahvettiler bizi. Bir insan hayvana çarpsa bile içi acıyorken insan öldürmek nasıl bu kadar kolay? O bir kadın, o bir anne, onun bir çocuğu var. Mahkemede sorduğum soruların hiçbirine cevap vermediler” dedi

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *