» 
»
 

Nusaybin Belediyesi cadde ve sokaklardaki yol çalışmalarına hız verdi

İçişleri Bakanlığı tarafından KHK ile görevlendirmenin yapıldığı Mardin'in Nusaybin Belediyesi, vatandaşların cadde ve sokaklarda çamurdan etkilenmemesi için yol çalışmalarını hızlandırdı.

İçişleri Bakanlığınca KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile görevlendirme yapılan Nusaybin Belediyesi, vatandaşların çamurdan kötü etkilenmemesi için cadde ve sokaklardaki yol çalışmalarını hızlandırdı. Nusaybin Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünden Kaymakam Ergün Baysal'ın vatandaşların çamurlu yollardan etkilenmemesi için bozuk olan sokak ve caddelere mucur ve stabilize malzemelerinin dökülmesi talimatı verdiğini bildirdi.

Talimatın ardından Fen İşleri ekipleri tarafından Yenişehir ve Dicle Mahallelerine bağlı Serbest, İdil, İlke, Karacaoğlan, Kanat, Zümre, Yasemin, Ilıca, Yavuz Selim, Doğu, Adalet, Aygün ve Fidan sokaklarına bin ton, ilçelerin diğer sokaklarına ise bin 890 ton olmak üzere toplamda 2 bin 890 ton mucur ve stabilize malzemesi serildiği belirtildi. 8 Mart, Kışla, Yeşilkent, Barış, Gırvanas ve İprekyolu Mahallelerinde de çalışmaların aralıksız ilerlediği bildirildi. Öte yandan ilçede 500 metre parke taşının da döşendiği ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *