» 
»
 

Nusaybin'de 495 terörist yakalandı sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Mardin Nusaybin'de 14 Mart tarihinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı 495 teröristin etkisiz hale getirilmesi ve güvenliğin sağlanmasının ardından bazı mahalleler haricinde kaldırıldı.

Mardin'in bölücü terör örgütü üyelerinin sıklıkla kanlı eylemlerini gerçekleştirdiği ve güvenlik güçleri ile çatışmaya girdiği Nusaybin İlçesinde sona gelindi. 14 Mart'tan bu yana süregelen sokağa çıkma yasağı, ilçenin bazı mahalleleri haricinde kaldırıldı açıklandı. Nusaybin Kaymakamlığı'nın yaptığı açıklamalara göre, Atmaca-7 Müşterek Birlik Operasyonu ile birlikte güvenlik güçlerinin başarısıyla 495 terör örgütü üyesinin etkisiz hale getirilmesi, 515 barikatın açılması, 53 çukurun kapatılması ve 1226 el yapımı patlayıcının etkisiz hale getirilmesi ile ilçede güvenlik sağlanmıştır.

Nusaybin'de 14 Mart saat 00:00'dan sonra sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 14 Mart'tan bu yana yapılan Atmaca-7 Müşterek Özel Birlik Operasyonu ile Nusaybin'den teröristler arındırıldı. Hendekler açıldı. Çukurlar kapatıldı ve el yapımı patlayıcılar imha edildi. Vatandaşların tam anlamıyla güvenliği sağlanarak, can ve mal güvenliği korunarak sokağa çıkma yasağı bazı mahalleler hariç kaldırılmıştır.

Ancak bölgede hassas bir şekilde arama tarama çalışmaları halâ devam etmektedir. Sokağa çıkma yasağı kalkmayan mahalleler, Fırat, Dicle, Yenişehir, Kışla, Abdulkadirpaşa ve Zeynep Abidin mahalleleridir. Bu mahallelerde sokağa çıkma yasağının da 17 Temmuz'da kalkacağı düşünülüyor. Sokağa çıkma yasağının kaldırılmasını Nusaybin kaymakamlığı kamuoyuna duyuracaktır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *