» 
»
 

Nusaybin'de 5 terörist ölü olarak ele geçirildi

Mardin'in Nusaybin İlçesinde güvenlik güçlerinin bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen hava destekli operasyonunda, içlerinde örgütün Mavi Listede aranan sözde Mardin sorumlusunun da yer aldığı 5 terörist ölü olarak ele geçirildi.

Bugün sabah saatlerinde mardin'in Nusaybin İlçesine bağlı Akarsu, Yavruköy, Koruköy ve Küçükkardeş Mahallelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Ardından ise Büyükkardeş Mahallesi kırsalında belirlenen bölücü terör örgütü üyelerinin etkisiz hale getirilmesine yönelik hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı. İnsansız hava araçlarının belirlediği bölücü terör örgütü üyelerinin oluşturduğu grup, havadan ateş altına alındı.

Ardından da jandarma ve özel harekât timleri karadan bölücü terör örgütü üyesi teröristlerine sıcak temasta bulundu. Ardından güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Öğle saatlerine dek devam eden çatışmada, 5 bölücü terör örgütü mensubu terörsit ölü olarak ele geçirildi.

Ölü olarak ele geçirilen teröristlerin içlerinde Mavi Liste'de 300 bin lira ödül ile aranan, terör örgütünün sözde Mardin sorumlusu kod adı Seyit Reşo olan Hasan Turan'ın da bulunduğu belirtildi. Öte yandan teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *