» 
»
 

Nusaybin'de dün 25 bugün 44 terörist teslim oldular!

Mardin Nusaybin'de operasyonlar devam ederken, terör örgütü mensubuna üye olan teröristlerden dün 25 kişi bugün ise 44 kişi güvenlik güçlerine teslim oldular. Teslim olan teröristler pişmanlıklarını itiraf ettiler...

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde peş peşe yapılan operasyonlarda bugün 44 terörist daha adalete sığınarak teslim oldular. Nusaybin'de hız kesmeden devam eden operasyonlarda çok sayıda bölücü terör örgütü mensubu üyeri ölü olarak ele geçirilmişti. Günden güne yakalanan teröristlerin artmasından ve operasyonların devam etmesinin ardından, Nusaybin'de yine hareketli saatler gerçekleşti. Teröristlerin kazdıkları hendeklerin kapatılması, çok sayıda mühimmatlarının ele geçirilmesi ile korkuya kapılan 25 terörist Nusaybin'de güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan teröristler itiraflarda bulundular. Köpek gibi pişman olduklarını dile getiren teröristler gençlere de çağrılarda bulundular.

Dün teslim olan PKK terör örgütü üyesi 25 terörist, güvenlik güçlerine teslim oldular. Elleri havada teslim olan teröristlerin arasında kadın teröristler de bulunuyorlardı. Güvenlik güçlerinin bölgedeyi teröristlerden arındırma işlemlerinin teröristleri korkuttuğu apaçık ortaya dökülmüş oldu. Nusaybin'de 14 Mart'ta güvenlik güçlerinin start verdiği operasyonlarda bu güne kadar toplamda 440 terörist ölü veya canlı olarak ele geçirildi. Bölgede halkın güvenliğini tehdit eden teröristlerin güvenlik güçleri ile çatışmalarında ölen teröristlerin sayılarının gün geçtikçe artmasının ardından 25 terörist devlete sığındıklarını söylediler. Elleri havada kadınlı erkekli toplamda 25 teröristin güvenlik güçlerinin mahallede köşe bucak kıstırılmalarının ardından Teslim Ol! çağrısına bir kadın teröristin teslim olmasının ardından, beyaz bayrak ile teslim olan teröristlere güvenlik güçleri, adalete sığınmaları gerektiklerini, ateş açmayacaklarını, ailelerinin onları beklediklerini, hayatın onları beklediğini dile getirdi. Teröristlerin elleri havada teslim olmalarının ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldüler.

Nusaybin'de mahallede kıstırılan ve teslim olmalarının ardından zarar görmeden emniyete götürülmelerinin ve İfadelerinin alınmalarının ardından, bölücü terör örgütü üyelerinin itiraflarda bulundular. Kadın ve erkeklerden oluşan 25 kişilik teröristlerin, örgütün kendilerini yarı yolda bıraktıklarını, işleri bittikten sonra ne haliniz varsa görün dediklerini söylediler. Bir diğer terörist ise, şimdiye kadar hiçbir insanı öldürmediğini ve öldüremeyeceğini vicdanlı olduğunu dile getirdi. Teröristlerin bir de gençlere söyleyecekleri vardı ki o da, kendilerinin anne-babalarını dinlemeyip, bu yola girdiklerini fakat bu yolun iyi bir yol olmadığını, bu durumun özenilecek bir durum olmadığını, eğer savaşılacaksa da Türkiye Cumhuriyeti için savaşılması gerektiğini söylediler. Köpek gibi pişmanız ve hayatta hiçbir şeyden bu kadar pişmanlık duymadıklarını, kendilerinin kandırıldıklarını ve ölüme terk edildiklerini bu yolda olan gençlerin de geri dönmelerini devlete sığınmaları gerektiklerini dile getirdiler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *