» 
»
 

Nusaybin'de son dakika operasyon: 11 terörist öldürüldü!

Yaklaşık 40 gündür Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde süren operasyon kapsamında yakalanan terörist sayısı 274 oldu. Yüzlerce barikat kaldırıldı ve 560 patlayıcı imha edildi. Nusaybin'de bugün yapılan operasyonda ise 11 terörist öldürüldü. Detaylar...

Mardin Nusaybin'de 14 Mart'tan bu yana başlatılmış olan PKK terör örgütüne yönelik operasyonlar devam ederken Nusaybin ilçesinde olan çatışmalar gittikçe şiddetini arttırdı. Suriye'nin Kamışlı beldesinde kaçmak isteyen 18 terörist etkisiz hale getirilmişti. Mardin Valiliği'nin yapmış olduğu açıklamalara göre Mardin Nusaybin'de 11 terörist daha etkisiz hale getirilip yakalandı.  Operasyonların devam etiiği bölgede güvenlik düzeylerinin en üst seviyede olduğu operasyonlarda PKK terör örgütlerinin askerlerimize kurmuş olduğu bomba tuzaklarından onlarcasıda imha edilmiş oldu. Teröristlerin kazdıkları hendekler kapatıldı ve yaptıkları barikatlar da kaldırıldı.

14 Mart'tan bu zamana kadar Jandarma Özel Harekat ekiplerinin ve Özel Polis Harekat timlerinin birlikte hareket ettikleri operasyonlarda 1 haftada 74 terörist canlı veya cansız ele geçirildi. Operasyonlar sırasında 170 adet barikat kaldırıldı, 600 el yapımı bomba da imha edilmiş oldu.

Mardin Nusaybin'de yaklaşık 1200 vatandaşın bu tehlikeli bölgeden çıkartılıp güvenli bölgelere sevk edilmesi sağlandı. 1090 kişinin eczanelerden yararlandığını ve 112 acil servise gelen bütün çağrıları da değerlendirmeye aldıkları belirtildi. Operasyonların hız kesmeden bölge temizlenene kadar devam edileceği de eklendi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *