» 
»
 

Nusaybin'deki operasyonda 1 uzman onbaşı şehit oldu

Mardin Nusaybin'de güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada teröristler kaçmaya başladı. Suriye'ye kaçmaya çalışan teröristler öldürülerek ele geçirildi. Bir uzman çavuş ise şehit oldu.

Mardin'in Nusaybin İlçesinde dur durak bilmeyen teröristlere güvenlik güçlerimiz tarafından başlatılan terör operasyonları kapsamında 20 terörist vurularak kaçmaları engellendi. Teröristlerden 3'ü kadın 21 terörist öldürüldü. Güvenlik güçlerimiz ile PKK terör örgütü mensupları arasında çatışma çıktı. Suriye'nin Kamışlı İlçesine kaçmaya çalışan PKK'lı teröristlerin desteklerini aldıkları örgütün iletişimi kesmesi ve halkın teröristlerin yakalanmalarına yönelik destekleri ile köşeye sıkışan teröristler öldürülerek ele geçirildi.

Terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonların aralık vermeden devam edeceği ve terör örgütüne yönelik düğümlerin çözülmeye başlandığı açıklandı. Nusaybin bölgesinde ve Yüksekova bölgesinde de yapılan operasyon kapsamında çok sayıda patlayıcı imha ediliyor, hendekler kapatılıyor, barikatlar kaldırılıyor. Halkın can güvenliği için sokağa çıkma yasağı devam ediyorken, yakalanmaktan korkan teröristler güvenlik güçlerine gidip teslim oldular. Bazıları ise dün akşam saatlerinde sınırı geçmeye çalıştılar. Sınırı geçmeye çalışan ve Suriye Kamış'a hem kaçmaya çalışan hemde güvenlik güçlerine silahla karşılık veren teröristler Kanika Bölgesi denilen, Zeynel Abidin Kışla Mahallesi'nde köşeye sıkıştırıldılar. 3'ü kadın 21 terörist öldürüldü.

Mardin Nusaybin'de çıkan çatışma sonucunda bir uzman onbaşı şehit olmuştur.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *