» 
»
 

Obama Clinton'a destek turuna çıktı Kuzey Carolina'da oy istedi

8 Kasım başkanlık seçimleri için geri sayımın başladığı ABD’de seçim mitingleri de sona yaklaşıyor. ABD Başkanı Barack Obama, Kuzey Carolina’da Clinton için seçmenlerden oy istedi.

Kuzey Carolina’nın Chapel Hill kentinde düzenlenen Demokrat Parti seçim mitingine katılan ABD Başkanı Barack Obama, seçmenlerin oylarını mutlaka kullanmasını isteyerek Demokratları kazanması halinde Hillary Clinton’un başkanlığı kazanacağını ifade etti.

Özellikle Kuzey Carolina’da son sekiz yılda ilerleme kaydedildiğini ve eğer bu seçim kazanılmazsa gelecek sekiz yıl için beklenen gelişimin de yok olacağını belirten Obama, ülkenin kaderini “sallantıda” olarak değerlendirdi. 8 Kasım’da yapılacak seçimlerde eyalette bulunan seçmenlerin tercihinin önemli olacağını vurgulayan Obama, Hillary Clinton’ın Kuzey Carolina’yı kazanması durumunda başkanlığı da kazanacağını, bu nedenle de ABD halkının geleceğinin onlara bağlı olduğunu ifade etti.

Cumhuriyetçi Parti başkan adayı Donald Trump hakkında da konuşan Obama, Trump’a yüklenerek kendisinde başkumandan olacak nitelikler bulunmadığını, “büyük planların adamı” olmadığını dile getirdi. Başkan seçilerek oval ofise gitmesi halinde Trump’ın davranışlarında bir değişiklik olmayacağını vurgulayan ABD Başkanı Obama, “onun davranışlarının normal olduğunu düşünmeyi bırakmalıyız” şeklinde konuştu.

OBAMA CLINTON İÇİN ÇALIŞACAK

Demokrat Parti adayının başkanlığı kazanması için son ana kadar çabalayacak olan Barack Obama, dün de Ohio kentinde Clinton’ın kampanya etkinliğine katıldı. Bugün Kuzey Carolina’da yaptığı destek konuşması sonrasında Florida eyaletine geçecek olan Obama, yarın da Jacksonville kentindeki etkinliğe katılacak ve Demokratlara desteğini dile getirecek. Obama Cuma günü yeniden Kuzey Carolina’ya dönerek Clinton için destek isteyecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *