» 
»
 

Obezite tedavisinde yeni tedavi yöntemi! Reflex terapi…

Çağın hastalığı obezite ile savaşta yeni bir yöntem geliştirildi. Diyet ve sporla desteklendiğinde başaralı sonuçlar elde edilen bu yöntemle ilgili ayrıntılar haberimizde.

Uzmanlar kontrol altına alınamayan iştah probleminin yanı sıra kişi yedikten sonra pişmanlık duyuyor ve duygu durumunda sürekli olarak dalgalanmalar yaşıyorsa mutlaka bir doktora başvurulması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor. Kilo alımında en önemli etkenlerden birinin de hormonal sorunlar olduğunun altını çizen uzmanlar bu sorunun uyku bozukluklarına da sebebiyet verdiğini ifade ediyor.

Tüm bu bilgiler ışığında uzmanlar, hormonların yarattığı bu dengesizlikleri ortadan kaldıracak bir yöntem geliştirdi. Refleks terapisi adı verilen bu yöntemle yüzdeki, ellerdeki ve ayaklardaki beyinle ilişkili sinir noktalarına uyarı gönderilerek merkezi sinir sistemi ve hormonal sistem düzenlemeye çalışılıyor.

Refleks terapi, uzman kişinin muayenesinin ardından kişiye özel bir şekilde planlanarak ilerleyen ve uygulanmaya başladıktan sonra kilolardan doğal bir şekilde kurtuluş sağlayan bir yöntem.  Eğer sizde duygusal dalgalanma, uykusuzluk, aşırı iştah ve yeme isteğine engel olamama gibi durumlar yaşıyorsanız işin uzmanlarına başvurarak kendinizi refleks terapiye bırakabilirsiniz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *