» 
 

Oda borsa ve yönetim kadrolarında bin 500 FETÖ’cü var!

Oda, borsa ve yönetimlerinde de terör örgütü üyesi bin 500 FETÖ’cü olduğu tespit edildi. Terör örgütü ile bağlantısı olanların görevden alınacağını açıklayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi, eli kanlı terör örgütüne bağlı gümrük müşavirliklerinin de kapatılacağını duyurdu.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbe teşebbüsünün ardından başlatılan soruşturmalar kapsamına odalar ve borsalarda dahil ediliyor. Oda, borsa ve kooperatiflerin yönetim kadrolarında yer alan FETÖ’cülerle ilgili önümüzdeki günlerde işlemler başlatılacağonı söyleyen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi, terör örgütüne ait 200 gümrük müşavirliklerinin de derhal kapatılacağını bildirdi.

Tüfenkçi, şu ana kadar 20 bin civarında gümrük müşavirinin olduğunu ve bunlarıdan en az 200’ünün FETÖ ile bağlantısı olduğu için belgelerinin iptal edileceğini duyurdu. Soruşturmaların daha da devam edeceğinin altını çizen Bakan Tüfekçi, gümrükleme işlemlerinin bütün safhalarında gümrük müşavirlerinin yetkisinin olduğunu, bu nedenle görevli gümrük müşavirlerinin güvenilir olmaları gerektiğini, eğer kötü niyetliler ise her türlü şeyi hatta kaçakçılık bile yapabileceklerini belirtti.

FETÖ’cülerin 15 Temmuz darbe girişiminde giriş çıkışların yasaklanıp, kapıların kapatılmasının istendiği yönde talimatın geldiğini ancak buna müsaade edilmediğini, Sarp ve Dilucu sınırları kapılarında zorlamaların olduğunu o sırada Vali’nin devreye giriğ asker gönderdiklerini ayrıca muhafaza memur polislerinde takviyesi ile ek bir önlem alındığını belirten Bakan Tüfekçi, talimatı verenlerin sözde sıkıyönetim komutanlarının olduğunu, kendilerinin ise ticaret, esnaf ve sanayi odarına gece saatlerinde attıkları mesajda sokağa çıkmaları gerektiğini söylediklerini belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *