» 
»
 

Öğrenci yurdunda yangın faciası: 17 kız çocuğu kurtarılamadı

Tayland'da bir kız öğrenci yurdunda henüz nedeni bilinmeyen bir yangının bir anda yükselmesinden dolayı 17 kız çocuğu ölü olarak bulundu ve 5 çocuk ağır yaralandı, 2 çocuk halâ kayıp. Detaylar....

Tayland'ın kuzey ilinde yer alan Chiang Rai'deki bir kız öğrenci yurdunda, yangın faciası yaşandı. Yangının henüz hangi sebepten dolayı çıktığı bilinmiyor. Yangınının iki katlı binayı bir anda sarmasının ardından itfaiye ekipleri duruma müdahale etmek için olay yerine geldi. Yapılan söndürme ve öğrencileri kurtarma çalışmalarında 17 kız çocuğunun ölü olarak bulundu. 5 çocuğun durumu kritik ve 2 çocuktan haber alınamıyor.

Yangın dün akşam 23:00'da patlak verdi. Vingpatao Chiang Rai'deki yoksul halkın özel olarak 6 ile 13 yaşları arasındaki çocuklarını gönderdikleri kız öğrenci yurdunda gerçeken yangın büyük korku yaşattı. Yangının nedeni henüz bilinmiyor. Fakat yangının boyutu bir anda öyle büyüdü ki iki katlı yurdu alevler içerisine aldı. Yangının çocukların uykudayken gelişi onları savunmasız yakaladı. Alevlerin yatakhaneyi sarması ile 17 kız çocuğu hayatını kaybetti. Yaşları 6-13 yaşları arasında olan diğer çocuklar itfaiye ekiplerinin korkusuzca alevlerin arasına girmesi ile zor kurtarıldı. Kurtarılan çocukların hastanede kontrol altına alınmalarından sonra, yangından etkilenen 5 kız çocuğunun durumlarının ağır ve hayati tehlikelerinin olduğu hastane yetkilileri tarafından açıklandı. Yangın sırasında büyük ihtimal ile korkup kaçan 2 çocuktan ise halâ haber alınamıyor.

Yurtta yangının çıktığı sırada 38 kız öğrencinin bulunduğu açıklandı. Uykuya dalmayanların kaçmayı başardıkları, fakat uykuda olanların kurtulamadıklarını söyleyen bölgenin vali yardımcığı Arkom Sukapan, yangının sebebinin araştırılıyor olduğunu da açıklamalarına ekledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *