» 
»
 

Öğrenci yurdunda yangın soruşturması: 13 şüpheli gözaltında

11 öğrenci ile 1 görevlinin hayatını kaybettiği Adana'daki öğrenci yurdunda çıkan yangın soruşturmasında 14 şüphelinin 13'ü gözaltına alındı.

Adana'nın Aladağ ilçesi Sinanpaşa mahallesinde bulunan özel bir öğrenci yurdunda çıkan yangına dair soruşturma 3 savcı tarafından yürütülüyor. 11 öğrenci ve 1 görevlinin hayatını kaybettiği yangınla ilgili yurttaki görevliler ve yurdun bağlı olduğu derneğin yöneticileri hakkında gözaltı kararı çıktı.

3 katlı özel bir yurtta çıkan yangın soruşturması kapsamında gözaltı kararı alınan 14 şüphelide 13'ü polis ekipleri tarafından gözaltına alındı ve 1 zanlının daha arandığı öğrenildi. Gözaltına alınan zanlılar arasında yurt müdürü ve bazı eğitmenler de bulunuyor.

İlk belirlemelere göre yangının çıkış sebebi olarak elektrik kontağı tahmin edildiğini belirten Vali Mahmut Demirtaş biri eğitmen 11'i öğrenci olmak üzere 12 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtmişti. Dün akşam 19:25 civarında çıkan yangında durumu ağır olan yaralı bulunmadığı bilgisi de paylaşılmıştı. Ölenlerin cenazeleri ise DNA belirleme işlemleri sonrasında ailelerine teslim edilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *