Öğretmenlere Başbakandan müjde gibi haber

Ramazan ayını iftar buluşmalarıyla sürdüren Başbakan Yıldırım, iftar programında öğretmenlerle bir araya geldi ve önümüzdeki ay 20 bin öğretmen atanacağı açıklamasında bulundu. Binali Yıldırım ayrıca öğretmenlik mesleğinde köklü değişiklikler olacağının da bilgisini verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, 81 ilden gelen öğretmenlerle iftar yemeğinde bir araya geldi. Yemekte birçok konuda açıklamalarda bulundu. Yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe girişimine de değinen Başbakan Binali Yıldırım "Bu girişimin ülkemizde, toplumumuzda meydana getirdiği tahribat ve travma, yıllar boyu devam edecek. Şimdi artık bu alçaklar cezalarını çekecekler ama toplum içerisine ektikleri ayrılık, fitne tohumlarının ayıklanması yıllar alacak" dedi.

Öğretmenlik mesleğini temelden değiştirecek bir sistem üzerinde çalışıldığını aktaran Binali Yıldırım "Öğretmenliği bir kariyer mesleği olarak görüyoruz ve bu dönüşümü mutlaka yapacağız. Meslek içi eğitimler ve bir ödül sistemiyle öğretmenlik mesleğini daha üst noktalara getirerek, hak ettiği en güzel yere taşıyacağız" sözlerini kullandı.

İftar yemeğinde 81 ilden öğretmenlerle bir araya gelen Yıldırım "Önümüzdeki Haziran ayı içerisinde 20 bin öğretmenin atamasını yapmış olacağız ve bundan sonra da ihtiyaç olduğunda yine öğretmen atamalarını yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *