» 
 

Öğretmenlere o tarihlerde trenlerde yüzde 50 indirim

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, öğretmenlerin 24 Kasım ile 30 Kasım tarihleri arasında anahat ve Yüksek Hızlı Tren kullanımında yüzde 50 indirimle bilet alabilecekleri duyuruldu.

MEB'den (Milli Eğitim Bakanlığı) yapılan açıklamaya göre, 24 Kasım Perşembe ile 30 Kasım Çarşamba tarihleri arasında anahat ve YHT (Yüksek Hızlı Tren) kullanımlarında yüzde elli indirimle bilet alabilecekler. Milli Eğitim Bakanlığı Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamada, MEB'in girişimleri sonucunda, Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nden 24 Kasım Öğretmenler günü nedeni ile öğretmenlere ve ailelerine Devlet Demiryolları ile yapacakları yolculuklarında bilet ücretlerinde indirim uygulamasını kullanabileceklerini bildirdi.

Açıklamada, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile kutlamalara katkı sağlamak amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullar ile Bakanlık tarafından onaylanmış özel okullarda, yüksek eğitim kurumlarında hizmet vermekte olan bütün öğretmenlere Yüksek Hızlı Tren ve anahat trenlerde geçerli olmak üzere 24-30 Kasım tarihleri arasında bir hafta süreyle tam bilet ücretlerine yüzde 50 indirim uygulanacağı belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *