» 
 

Öğretmenlere yüzde 35 indirimli otel fırsatı başlıyor

MEB çalışanı öğretmenlerin ve emekli öğretmenlerin yararlanabileceği indirimli tatil imkanı sağlanacak. Türkiye Otelciler Federasyonu üyesi otellerde öğretmenler yüzde 35 indirimli kalacak.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Türkiye Otelciler Federasyonu arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde, kamu ve özel kurum ve kuruluşlardan öğretmenlerin daha uygun şartlarda faydalanması sağlanacak. İmzalanan protokol ile MEB çalışanı ve emekli öğretmenler, hem kendileri hem de birinci derece yakınları için otellerde yüzde 35’e kadar indirimli konaklama fırsatını yakalayacak.

Öğretmenlere indirimli oteller hangileri olacak?

Türkiye Otelciler Federasyonuna üye oteller, öğretmenler için indirim uygulayacak. Bu işletmelerden yılın herhangi bir döneminde ilan edilen fiyatlar üzerinden öğretmenlere yüzde 35’e kadar indirim yapılacak. Öğretmenlere indirimli oteller listesi ise www.turofed.org.tr adresinden indirim oranları ile birlikte duyurulacak. Otellerde konaklayabilmek için ise MEB’e bağlı öğretmen olduğunu gösterir kimlik kartı ya da belge beyan edilmesi yeterli olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *